Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vyriausybė ketina peržiūrėti buvusios valdžios ir profsąjungų suderėtą švietimo šakos kolektyvinę sutartį

Švietimo ir mokslo ministerija turi peržiūrėti buvusios valdžios ir švietimo srities profesinėmis sąjungomis suderėtą, bet nepasirašytą šakos kolektyvinės sutarties projektą, teigia premjeras Saulius Skvernelis.
Mokytojų piketas
Mokytojų piketas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Su premjeru antradienį susitikusios profsąjungos sako, kad projekto peržiūra būtų logiška.

„Niekas nekvestionuoja kolektyvinės sutarties būtinumo ir ji turi būti pasirašyta, bet natūralu, kad dabartinė Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė turi peržiūrėti jos turinį“, – premjero poziciją perdavė patarėjas Tomas Beržinskas.

Anot jo, „reikia pasirašyti gyvybingą, realią, galinčią išspręsti egzistuojančias problemas sutartį“.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius savo ruožtu po susitikimo sakė, kad tikisi realios sutarties, o ne iliuzijų.

„Logiška peržiūrėti. Ana Vyriausybė, aš jau dabar galiu tikrai pasakyti retrospektyviai žiūrėdamas, net neketino jos pasirašyti, jie tik imitavo procesą, kad kažkas vyktų, kunkuliuotų, bet niekur nevestų. Tai jeigu sąžiningas žmogus nori dėl kažko susitarti, jis turi pats pasverti savo galimybes. Mokytojams, kaip ir kiekvienam žmogui, nereikia iliuzijų, jiems reikia aiškumo: gali padaryti – susitariame, negali – tai taip ir pasakyk“, – BNS sakė A.Jurgelevičius.

Anot jo, profsąjungos šiuo klausimu „visiškai vieningos – tarp profesinių sąjungų šiek tiek skiriasi tik veikimo metodai ir leksika“.

Pagal buvusios švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės su profesinėmis sąjungomis suderintą sutarties projektą turėtų ne mažiau kaip 5 proc. kasmet didėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai, didesni atlyginimai turėtų būti mokami ir turintiems 20 ir 25 metų pedagoginio darbo stažą, taip pat turėtų būti rengiama ilgalaikė pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programa. Jame aptariami ir kiti klausimai, papildomos garantijos pedagogams.

Antradienio susitikime premjeras ir profsąjungos taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl planuojamos įvesti etatinio darbo apmokėjimo sistemos.

Anot A.Jurgelevičiaus, jei, kaip planuojama, iki šių metų kovo ir būtų parengtas tokio darbo apmokėjimo medelis, realiai jis gali pradėti veikti nuo 2018 metų sausio ar rugsėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos