Pasak ministerijos, daugiau kaip 1000 neformalaus švietimo programų teikėjų pasiūlė ir užregistravo per 2 tūkst. programų. Įvairius neformalaus vaikų švietimo būrelius savivaldybėse pasirinko 82 tūkst. vaikų.
Rugsėjo mėnesį savivaldybėse vertinamos naujos neformaliojo švietimo programos ir interneto svetainėse skelbiami būrelių sąrašai bei informacija apie juos.
Vaikai ir tėvai, pasirinkę tik vieną iš paskelbtų programų, turi atvykti į nurodytą vietą ir pasirašyti sutartį su programos vykdytoju, kad būtų apmokėtas jų dalyvavimas pasirinktame būrelyje.
Rekomenduojama krepšelio suma lieka ta pati –15 eurų. Skirtingose savivaldybėse ji gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali kisti, atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje ar savivaldybės nustatytus prioritetus.
Nuo 2015 m. spalio 1 d. neformaliojo vaikų švietimo veikloms skiriamas tikslinis valstybės finansavimas – krepšelis.
Įvairios organizacijos ar laisvieji teikėjai vaikams ir paaugliams pasiūlė ne tik tradicinius laisvalaikio užsiėmimus, bet ir fechtavimą, robotiką, sportinį šaudymą, aikido, loginį mąstymą, hiphopą, klasikinį baletą, ledo ritulį, viešojo kalbėjimo meną, patriotinio ugdymo programą ir daugybę kitų programų. Krepšelis finansuojamas iš dalies valstybės lėšomis, iš dalies iš ES struktūrinių fondų. Tam skirta 9,72 mln. Eurų.