Mokytojams, dirbantiems pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas 16,4 proc. siūloma didinti tik viršutinę pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų ribą.
Vertinant veiklos sudėtingumą, mokytojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, pagal siūlymą, galėtų būti didinami ne 3–15 proc., o 1–15 proc.
Pedagogams, dirbantiems su ikimokyklinukais ir priešmokyklinukais, taip pat meninio ugdymo mokytojams, didinti tiek viršutinę, tiek apatinę užmokesčio koeficiento ribą siūloma 10 proc.
Pasiekus susitarimą su švietimo profsąjungomis šiam tikslui įgyvendinti kitų metų biudžete numatyti daugiau nei 13 mln. eurų.
Šiuo metu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų darbo užmokesčio koeficientai yra mažesni nei bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų, o pastarųjų algos koeficientų viršutinė riba nesiekia A kategorijos darbuotojo koeficientų maksimalios ribos.
Pedagogų algų koeficientų klausimas į Seimo posėdžių salę sugrįš ketvirtadienį.
Nuo lapkričio 12 dienos tęsiasi dalies mokytojų streikas. Tiesa, kalėdiniu laikotarpiu streiką planuojama stabdyti. Trečiadienį streikuojantys mokytojai ketina palikti ministeriją, kurioje gyvena nuo lapkričio 28 dienos.
Vienas iš streikuojančiųjų reikalavimų – mokytojų atlyginimų koeficientus didinti penktadaliu. Dėl to gali būti sprendžiama Vyriausybės sudarytoje darbo grupėje.