Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Skelbiami konkurso „Kas yra atsakingas vartojimas?“ nugalėtojai

Skelbiame konkurso, kuriame buvo galima laimėti kvietimus į kiną, nugalėtojus.
Kino teatras „Pasaka“
Kino teatras „Pasaka“ / Kino teatro archyvo nuotr.

Konkurso dalyviams reikėjo atsakyti į klausimą: „Kas yra atsakingas vartojimas?“.

„Atsakingas vartojimas – plati sąvoka, kuri daugeliui siejasi su aplinkosauga. Tai, beje, parodė ir konkurso dalyvių atsakymai. Tačiau atsakingai vartojame ne tik tuomet, kai pasirinkdami sąmoningai stengiamės mažinti žalingą poveikį aplinkai ir sau, pavyzdžiui, neperkame nereikalingų daiktų, rūšiuojame atliekas ar panašiai. Atsakingai vartojame ir tuomet, kada atsižvelgiame įmonės elgseną gaminant tas prekes, pavyzdžiui, kaip įmonė, kuri pagamino norimą prekę, elgiasi savo darbuotojų atžvilgiu, – pasakojo Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje vadovė Lyra Jakulevičienė, – kiekvienas savo pasirinkimu „balsuojame“ už vienokias ar kitokias vertybes. Smagu, kad daugėja tų, kurie apsvarsto savo pasirinkimo įtaką tiek aplinkai, tiek visuomenei.“

Už geriausius atsakymus į klausimą „Kas yra atsakingas vartojimas?“ po 2 kvietimus į bet kurį pasirinktą fimą kino teatre „Pasaka“ laimėjo:

•         Vika, IP: 78.60.232.251
•         Justė, IP: 78.60.5.134
•         Tomuti, IP: 81.7.90.216

Laimingieji atsakymai (kalba netaisyta):
 
Vika 
Iš tikrųjų netiesiogiai vartoti pradedame dar tada, kai prekė, kurią mes kada nors nusipirksime, pradeda savo gyvenimą kur nors Kinijos provincijoje. Atsakingai vartojame tuo atveju, jei renkamės tą daiktą, kuris sukurtas neišnaudojant vaikų ar gyvūnų, kurį gaminant nebuvo užteršta aplinka ir pan. Apie šią mūsų pirkinių priešistorę daugelis pamirštame pagalvoti. Taip pat svarbu, iš kur mūsų pirkinys atkeliavo. Net ir pats ekologiškiausias aliejus nebus jau toks ekologiškas, jei jis iki mūsų keliavo iš pačios Brazilijos – kiek kuro sudeginta šiai kelionei? Galų gale, reikia atsižvelgti ir į tai, kiek laiko mūsų pirkinys mums tarnaus. Galbūt labiau verta rinktis brangesnį, bet kokybiškesnį, o ne perkalioti kas kelis mėnesius po kinišką plastmasiuką. Šitaip generuosime mažiau atliekų. Galiausiai, atsakingas vartojimas – tiesiog meilė tam, ką turime. Jei mes iš visos širdies mylėsime savo seną raudoną foteliuką ar kokią iš senelės paveldėtą autentišką skarą, jei mes šiuos daiktus pasirinksime atsakingai ir apgalvotai, mums nebus noro reguliariai pirkti vis naują ir naują šlamštą, vos papūtus naujiems mados vėjams.

Justė 
Kalbant apie atsakingą vartojimą reikia aprėpti daugiau nei savo pietų lėkštę, t.y. ne tik tai, ką dediesi į burną ir kas turi tiesiogines pasekmes tau. Kiekvienam yra pažįstama situacija, kai tik atsidūrę prekybos centre nusprendžiame, ką pirksime, ten dažnai esame suviliojami ar sugundomi reklamos atakų, ryškių akcijų ir todėl prekes į kasdienių pirkinių krepšelį krauname priklausomai nuo tuo metu užvaldžiusios emocinės būsenos (dažnai euforijos), o ne sąmoningai. Tačiau prekybos priemonės ir pasekmės greičiau yra globalios pvz., pirkdami būtent tos rūšies kavą paremiame išnaudojimą, smurtą ir skurdą dirbančiųjų plantacijoje arba gamyklas, kurių darbuotojai dirba už žmogaus darbą žeminantį atlygį dažnai dar ir antisanitarinėmis sąlygomis. Ką gali pakeisti mano pasirinkimas prie prekių lentynos? Atsakingo vartojimo dėka yra sukuriama didesnė bendroji nauda, nes vartodama galvoju ne tik apie savo poreikių patenkinimą, bet ir kitų žmonių darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimą.

Tomuti 
Atsakingas vartojimas – tai siekis ne tik mažinti visas vartojimo sritis, bet ir apgalvoti kiekvieną pasirinkimą. Rinktis tas prekes, kurių gamybai yra suvartojama mažiau gamtinių išteklių, taip pat kurių gamybos proceso metu ir viso produkto gyvavimo ciklo metu nėra pakenkiama aplinkai ar visuomenei. Atsakingas vartojimas – k  tai darnios visuomenes pagrindas.

Su nugalėtojais bus susisiekta asmeniškai nurodytu el. pašto adresu.

Mėgstantys kiną taip pat kviečiami į nemokamą filmo apie atsakingą vartojimą „Malonu susipažinti“ pristatymą, kuris vyks lygiai po savaitės – lapkričio 27 d. 15 val., kino teatre „Pasaka“.  Filmas sukurtas pagal Jungtinių Tautų vystymo programos projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos