„Daugiausia stojančiųjų dėmesio kol kas sulaukė Plungės technologijų ir verslo mokykla, Marijampolės profesinio rengimo centras, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Kauno taikomosios dailės mokykla, Klaipėdos E.Galvanausko profesinio mokymo centras, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Anot ŠMM, tarp stojančiųjų populiariausios suvirintojo, krovinių transporto vairuotojo, kosmetikos, masažuotojo, kirpėjo, santechniko, fotografo, siuvėjo, slaugytojo padėjėjo, vizualinės reklamos gamintojo, apskaitininko ir kasininko profesinio mokymo programos.
Žiemos priėmimas į profesines mokyklas šiemet vykdomas pirmą kartą. Anot ministerijos, jis ypač naudingas tiems, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą dar nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat tiems, kurie nori tobulinti ar keisti anksčiau įgytą kvalifikaciją.
Žiemą nėra priimama į tas profesinio mokymo programas, kurios vykdomos kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programa.
ŠMM svarstančiuosius apie stojimą ragina rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų, socialinių paslaugų.
„Kaip rodo analizė, šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje ir šie darbai gerai apmokami“, – nurodo ministerija.
Stoti gali įvairaus išsilavinimo asmenys – įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, taip pat jo neįgiję ir turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, baigę individualizuotas pagrindinio ugdymo ar socialinių įgūdžių programas.
Žiemos priėmimas vyks iki gruodžio 14 dienos,
Kvietimų mokytis stojantieji sulauks gruodžio 18 dieną, o mokymo sutartis galės sudaryti gruodžio 19–21 dienomis.
Priimtieji per žiemos priėmimą turėtų pradėti mokytis nuo pavasario semestro pagal profesinio mokymo įstaigos nustatytą datą – tarp 2019 metų pradžios ir vasario 4 dienos.
Profesinio mokymo įstaigoms 2018 metais iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų, iš jų 3 tūkst. per vasaros priėmimą liko neužimta.
Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.