Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ŠMM neigia A.Navicko žodžius: mokytojai masiškai iš darbo neišeina

Dėl pritaikytos etatinio darbo apmokėjimo tvarkos mokytojų masinio mažėjimo nėra, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Ministerijos teigimu, Lietuvos ugdymo įstaigų atstovai susitikimuose su ministerijos atstovais klausimo apie mokytojų pasitraukimą iš mokyklų iškėlę nebuvo.
Arminas Varanauskas
Arminas Varanauskas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Tiesa, ŠMM pažymi, kad tikslus mokytojų skaičius šiais mokslo metais kol kas nežinomas – jis bus aiškus spalį, kai visos mokyklos pateiks statistines ataskaitas.

„Pedagogų skaičius mažėja kasmet, nes mažėja ir mokinių, tačiau mažėjimas nėra ryškesnis nei ankstesniais metais. Kaip ir kasmet, žinoma, dalis pedagogų išeina iš mokyklų, jų išeitinėms Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria per 3 mln. eurų“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

ŠMM duomenimis, kasmet galimybe gauti išeitinę ir baigti profesinę karjerą mokykloje pasinaudodavo per 700 mokytojų.

Kad nėra ryškesnio mokytojų skaičiaus mažėjimo, ŠMM patvirtino ir kalbintų savivaldybių švietimo skyrių vadovai.

„Nėra jokio masinio išėjimo. Šiandien ką tiktai baigėme pasitarimą su rajono mokyklų direktoriais – galėjau šį klausimą užduoti garsiai – iš tikrųjų nė vienas mokyklos vadovas to nepatvirtintų, pas mus nėra tokios problemos, kad mokytojai šiemet išeidinėtų iš darbo“, – tikina Vytuolis Valūnas, Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto vedėjas.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija
Mato Miežonio / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, anot ŠMM, taip pat teigia, kad dėl etatinio įvedimo iš darbo neišėjo nė vienas rajono mokytojas.

Pasak A.Varanausko, kai kurių dalykų mokytojų trūkumas atsiranda dėl keliolika metų ignoruotų duomenų, pedagogų prognozių.

„Didelė problema yra mokytojų krūviai, kurią bando spręsti ir nauja mokytojų darbo apmokėjimo tvarka. Iki šiol tik 5 proc. mokytojų turėjo 36 val. per savaitę darbo krūvį, net 30 proc. mokytojų dirbo mažesniu nei pusės etato (18 val.) krūviu. Buvo mokama tik už pamokas, pasirengimą joms ir mokinių darbų taisymą – net jei mokytojas ir turėdavo kitų veiklų (dauguma jų turi), už tai nebuvo mokama. Nuo rugsėjo tai ištaisyta, mokytojai gaus atlygį ir už kitas veiklas, tad bus apmokama daugiau valandų“, – dėsto ministrės patarėjas.

ŠMM aiškina, kad įvedant etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį, mokykloms konsultacijos teikiamos ir toliau: „Subūrus etatinio koordinavimo grupę, per pusantros savaitės buvo surengta 10 vizitų po šalies regionus, kur grupės nariai susitiko su mokytojais, mokyklų vadovais ir savivaldybių švietimo darbuotojais. Darbo grupės nariai pastebi, kad klausimų dėl etatinio beveik nebekyla, absoliuti dauguma mokyklų susiskaičiavo ir susidėliojo etatus, pareigybes.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andrius Navickas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andrius Navickas

Trečiadienį naujienų portalas Delfi.lt pranešė, kad dėl naujos užmokesčio skaičiavimo tvarkos mokytojai masiškai išeina iš darbo.

„Po du, po penkis, po septynis“, – iš darbo išeinančius mokytojus skaičiavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

„Tai neretas reiškinys. Yra tokių atvejų, kad kai suserga mokytojas, neberanda, kuo jį pakeisti“, – portalui pasakojo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?