„LSU senato ir tarybos pozicija dėl autonomiškumo nesikeičia – siekiame likti autonomiškas Sporto universitetas arba Sporto akademija, bet neatsisakome dalyvauti skaidriose derybose. Beje, derybinė grupė tik pradėjo darbą, įvyko vos vienas posėdis, kol kas nėra jokių konkrečių, juridiškai patvirtintų sutarimų, tad tikrai anksti viešinti aptariamus klausimus“, – trečiadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime cituojama LSU rektorė doc. dr. Diana Rėklaitienė.
Pranešimą LSU teigia išplatinęs reaguodamas į žiniasklaidoje viešinamus esą ankstyvus ir šališkus LSMU pranešimus apie konkrečius derybinės darbo grupės nutarimus.
Savo svetainėje LSMU skelbia informaciją apie sausio 19-ąją vykusį minimų universitetų atstovų posėdį, kurio metu darbo grupė bendru sutarimu, kaip rašoma, pritarė: universiteto, susidedančio iš trijų lygiateisių akademijų, struktūrai; universiteto valdymo modeliui; atstovavimo Universiteto senate ir taryboje, kurios bus sudarytos vadovaujantis naujo Universiteto statuto nuostatomis, proporcijoms.
D.Rėklaitienės teigimu, šiemet priėmimas į LSU „vyks kaip įprasta, o kokie bebūtų Kauno universitetų ateities scenarijai, įstojusiesiems į LSU bus užtikrinta teisė baigti savo studijų programą“.
Sausio 12-ąją Seimas pritarė LSU reorganizacijai prijungiant jį prie LSMU. Parlamentas iki kovo 1-osios siūlo šioms aukštosioms mokykloms suformuoti universitetų reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas.
LSU taryba ir senatas prijungimui nepritaria, LSMU – taip.
Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad dalies „Kauno universitetų sujungimas savaime neišspręs visos Kauno aukštųjų mokyklų problematikos – tai tik pirmas žingsnis telkiant mokslo ir studijų potencialą“. Ministerijos aiškinimu, jungiant Lietuvos aukštąsias mokyklas mažinamas studijų programų dubliavimas, sutelkiami moksliniai pajėgumai, didesnės galimybės vykdyti tarpkryptines studijas ir tyrimus, numatomos investicijos į studijų programų atnaujinimą, dėstytojų kvalifikacijos tobulinimą, mokslinius tyrimus.