Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studentų atstovai: rotacija – kas metus, gerai besimokantys – be skolų

Antradienį trijų nacionaliniu mastu studentams atstovaujančių organizacijų (VU SA, LSS ir LSAS) vadovai susitikimo metu susitarė dėl vieningos pozicijos, kurios laikysis trečiadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete svarstant Mokslo ir studijų įstatymo pataisas.
Arminas Varanauskas
Arminas Varanauskas / VU SA nuotr.

VU SA inicijuoto susitikimo metu, studentų atstovai sutarė pasisakantys už tai, kad studijų finansavimo peržiūrėjimas būtų vykdomas kas metus, o gerai besimokančiu būtų laikomas toks studentas, kuris peržiūrint finansavimą neturi akademinių skolų ir patenka į valstybės užsakymo kvotas.

„Svarbu tai, kad taisytinų vietų yra, bet būtina diskusija su akademine bendruomene, todėl nusprendėme neeilines sesijos metu palaikyti tik pačius būtiniausius įstatymo pakeitimus, o prie visų problemų sprendimo grįšime po Seimo sesijos. Toks susitarimas galioja tik dabar, palaikomas variantas toli gražu nėra tobulas, bet dabartinėje situacijoje jis yra geriausias įmanomas“, – po susitikimo akcentavo VU SA prezidentas Arminas Varanauskas.

Primename, kad Vilniaus universiteto Studentų atstovybė dar praėjusią savaitę išreiškė principinę poziciją ragindama susilaikyti nuo skubių ir neišdiskutuotų sprendimų šioje neeilinėje Seimo sesijoje. Vietoje to, priimant sprendimus kviečiama derinti visų suinteresuotų šalių interesus bei lūkesčius ir ieškoti tinkamiausių sprendimų, kurie padėtų iš esmės spręsti susidariusią situaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų