„Švietimo ir mokslo ministerija ir toliau nekreipia dėmesio nei į teisininkų išvadas, nei į Konstitucinio teismo išaiškinimus, skelbdama Konstitucijai prieštaraujančią informaciją. Nuo kito mėnesio įsigaliosiančiam tvarkos aprašui kritika buvo išsakyta dar rudenį. Tokie klausimai, kaip lėšų grąžinimas į valstybės biudžetą nutraukus studijas ir jų reglamentavimas turi būti reglamentuoti tik įstatymais. Natūralu, kad ir toliau ignoruojant išsakytus akivaizdžius Mokslo ir studijų įstatymo trūkumus, valstybė gali susilaukti studentų ieškinių teismuose“, – teigia LSAS vadovas Arūnas Markas.
LSAS atkreipia dėmesį, jog, net ir esant galimybei keisti studijų programą toje pačioje studijų srityje toje pačioje ar kitoje aukštojoje mokykloje, tai taikoma ne visoms studijų sritims, kadangi Lietuvoje yra ne viena studijų programa, neturinti ekvivalentų kitose aukštosiose mokyklose. Dėl šios priežasties LR Mokslo ir studijų įstatymas (70 straipsnis) ir detalią tvarką nustatantis Vyriausybės nutarimas neužtikrina, jog studentai galės nevaržomai pakeisti studijų programą ar mokymosi instituciją, kuomet pasirinktosios neatitiks jų teisėtų lūkesčių ir reikalavimų kokybei.
LSAS primena, jog po 2009 m. spalio 28 d. bei 2009 m. gruodžio 18 d. LR Konstitucinio teismo pateiktų išvadų dėl LR Mokslo ir studijų įstatymo 19 str., 20 str., 21 str., 69 str., 70 str., 71 str., 73 str., 76 str., Švietimo ir mokslo ministras dar neatsakė visuomenei į klausimą, kokių priemonių bus imtasi siekiant ištaisyti LR Konstitucijai prieštaraujantį įstatymą bei kaip tai įtakos šiuo metu jau studijuojančius studentus.