Neįprastas savaitgalis prasideda. Valentino dienos istorinės šaknys siekia dar krikščionybės religijos ankstyvąjį laikotarpį, 3-ąjį a. po Kr. ar dar ankstesnį. Yra keli aiškinimai. Vienas iš jų toks, kad Romos imperatorius Klaudijus II buvo uždraudęs kareiviams tuoktis. Vyskupas Valentinas, matydamas kenčiančius jaunus žmones, slapčia juos sutuokdavo. Imperatorius netrukus sužinojo apie tokį Valentino elgesį, uždarė jį į kalėjimą, o vasario 14 dieną nubaudė mirties bausme. Neilgai trukus Valentinas paskelbtas šventuoju. Tokio paaiškinimo visiškai pakanka švęsti Valentino dieną.
Japonijoje ji švenčiama kiek kitaip nei kitur. Valentino diena čia yra ta diena, kuomet moterys dovanoja savo mylimiems vyrams šokoladą. Lygiai po mėnesio, tai yra kovo 14-ąją, Baltosios dienos proga, vyrai turės ne gerti degtinę, o pagal seną paprotį grąžinti gautas dovanas arba padovanoti ką nors kitą juos prieš tai apdovanojusioms moterims.
Lygiai taip pat ir Korėjoje. Tačiau korėjiečiai turi dar ir Juodąją dieną, skirtą tiems, kurie neturi antrosios pusės. Balandžio 14 dieną tokie žmonės susirenka ir vaišinasi Jajang makaronais su sojų ir pupelių pasta.
Danai Šv.Valentino dieną dovanoja pakalnutes ir kartais iškrečia pokštą. Vyrai atviruką pasirašo tiek taškų, kiek varde raidžių. Jeigu mergina vardą atspėja, tuomet per Velykas gauna margutį.
Danai dovanoja pakalnutes ir kartais iškrečia pokštą. Vyrai atviruką pasirašo tiek taškų, kiek varde raidžių. Jeigu mergina vardą atspėja, tuomet per Velykas gauna margutį.
Škotai Valentino dienos proga rengia festivalį, kuriame dalyvauja toks pat skaičius nevedusių vyrų ir moterų. Jie užrašo savo vardus ir sudeda į dvi skrybėles. Vėliau traukiami du vardai iš skirtingų skrybėlių ir sudaroma pora. Vakarėliui pasibaigus, tikrosios poros susiranda savo antrąsias puses, moterys prisisega vyrų vardus prie rankovės (tokia tradicija yra ir Pietų Afrikoje) ir iš jų gauna dovanų. Žmonės, kurie antrosios pusės neturi, bet porą sudaro, gali toliau švęsti kartu. Dažnai festivalio pabaigoje poros susituokia.
Britų ir italų moterys nuo senų laikų turėjo paprotį stovėti prie lango prieš patekant saulei ir laukti praeinančio vyro. Jos tiki, jog pirmasis pamatytas vyras arba panašus į jį ves jas per vienerius metus. Nevedusios britų moterys taip pat užrašo mylimų vyrų vardus ant popieriaus atraižos, įvynioja į molio kamuoliuką ir įmetą į vandenį. Pirmasis iškilęs vardas popieriuke turėtų tapti jų vyru. Beje, Italijoje tik mylimieji mini Valentino dieną, šeimos nariai ir draugai jos nešvenčia.
Kinams ir korėjiečiams švento Valentino diena dažnai tokia pat svarbi kaip ir septintoji septinto mėnesio pagal Mėnulio kalendorių diena, švenčiama rugpjūtį. Jos metu jaunos merginos demonstruoja įvairius savo šeimyninius sugebėjimus: mezga, skaptuoja moliūgus, pina. Dar viena romantiška diena yra Mėnulio festivalis, kuris vyksta vasario arba kovo mėnesiais. Daugelis šalių aplink Kiniją (Korėja, Japonija, Vietnamas, Malaizija ir kitos) taip pat vienaip ar kitaip mini šias šventes.
Britų ir italų moterys nuo senų laikų turėjo paprotį stovėti prie lango prieš patekant saulei ir laukti praeinančio vyro. Jos tiki, jog pirmasis pamatytas vyras arba panašus į jį ves jas per vienerius metus.
Indijoje ši diena ankščiau visai nebuvo švenčiama, ji atėjo iš Vakarų. Todėl kaip ir pas mus, ji neturi gilių tradicijų ir švenčiama tiesiog susirenkant restoranuose, diskotekose, kino teatruose, užeigose ir picerijose. Lietuvoje ankščiau buvo minima gegužės 13-oji, Mildos diena. Tik 1990 metais po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje pradėta švęsti Valentino diena.
Tačiau daugelis tautų Valentino dieną švenčia panašiai. Austrai, kaip ir ispanai, turi paprotį padovanoti mylimajam gėlių puokštę, amerikiečiai ir kanadiečiai susitaria ir keičiasi atvirukais arba dovanomis, daug kas mėgsta dovanas išsiųsti paštu. Be abejo, visi dovanoja atvirukus arba siunčia juos anonimiškai, jeigu bijo, bet vis tiek nori prisipažinti, jog ką nors myli. Ir beveik visur yra rengiami vakarėliai ir pasisėdėjimai.
Visuose Lietuvos miestuose šiandien gausu gražių vakarų, koncertų bei svečių iš užsienio. Kad ir kur jūs bebūtumėt, nepatingėkite ir pasekę australų pavyzdžiu, išsiųskite bent SMS patinkančiam ir mylimam žmogui. Daug meilės ir malonių įspūdžių tesuteikia Jums šventojo Valentino diena.
Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.