Šių metų konferencijoje pranešimus skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Izraelio, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Vokietijos. Tarp pranešėjų – ir du Nobelio premijos laureatai: amerikiečių-britų kognityvinės neurologijos srities profesorius Johnas O’Keefe (pelnęs fiziologijos ir medicinos srities premiją 2014-aisiais) ir kristalografė profesorė Ada Yonath (pelnė premiją chemijos srityje 2009-aisiais). Pastaroji konferencijoje dalyvaus virtualiai – dalyviai bus pakviesti išvysti jos išskirtinai šiam renginiui nufilmuotą paskaitą.
Pranešimus taip pat skaitys daktarė Christiane Jockwitz, profesorius Janas H.J. Hoeijmakersas, daktarė Naomi Martin, profesorius Henrikas Sembas, daktaras Arūnas Stirkė, doktorantas Rapolas Žilionis, daktarė Inga Griskova Bulanova, daktaras Kliment Olechnovič.
„Kasmet į The COINS atvykstantys svečiai, pasiekę įspūdingų rezultatų gyvybės mokslų ar medicinos srityje, ne tik įkvepia studentus naujiems tyrimams, tačiau ir suteikia galimybę susipažinti gyvai bei išgirsti mokslininko kelio patirtį iš pirmų lūpų. Labai džiaugiuosi, matydama drąsius studentus, kurie, paspaudę ranką mokslininkui, nepraleidžia progos padiskutuoti apie savo atliekamą tyrimą, paklausti patarimo. Tikiu, kad šiais metais konferencija taip pat atneš daugybę naujų kontaktų, o Gyvybės mokslų centras trims dienoms taps puikių idėjų ir diskusijų erdve“ – teigia Ugnė Čėplaitė, šių metų konferencijos The COINS koordinatorė.
Visomis konferencijos dienomis dalyviams organizatoriai siūlys ne tik platų pranešimų spektrą. Atidarymo renginyje apie savo mokslinės sėkmės kelią papasakos mokslininkai dr. Urtė Neniškytė ir prof. habil. dr. Viktoras Butkus, o panelinėje diskusijoje šiemet prelegentai kalbės apie personalizuotos medicinos perspektyvą. Kontaktų mugėje studentai susitiks su Lietuvoje žinomomis gyvybės mokslų srities įmonėmis tam, kad užmegztų pirmąjį ryšį, sužinotų apie praktikos ar darbo galimybes. Atskira programa parengta ir vyresniųjų klasių mokiniams – jaunuoliai, svarstantys apie gamtos mokslų arba medicinos krypties studijas, konferencijoje išbandys darbą laboratorijoje bei susipažins su studijomis Vilniaus universitete.
Išsamią konferencijos programą rasti galima tinklalapyje. Konferencija vyks vasario 26–28 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.