Studijų programas atnaujina pagal rinkos diktuojamas sąlygas

Karjeros kelio krypčiai didelę įtaką daro ne tik pašaukimas, bet ir darbo rinkos diktuojamos sąlygos. Aukštosios mokyklos, atsižvelgdamos į besikeičiančias tendencijas, kasmet pristato naujų studijų programų, žadėdamos studentams stiprų žinių bagažą ir šviesias perspektyvas. Pasak Mykolo Romerio universiteto (MRU) vicerektorės akademiniams reikalams prof. dr. Reginos Valutytės, dauguma naujų studijų programų yra kuriamos fokusuojantis ne tik į specialybės, bet ir į kompetencijų suteikimą, todėl vis svarbesnę dalį be teorijos jose užima patyriminis mokymasis, mentorystės ir mainų programos, rašoma pranešime spaudai.
Regina Valutytė
Regina Valutytė / MRU nuotr.

Siekia aktualizuoti studijų turinį

„Atnaujinant esamas ar kuriant naujas specialybes, vienas svarbiausių mūsų tikslų yra ugdyti kelias kompetencijas, puoselėti tarptautiškumą, nuolat aktualizuoti studijų turinį, remiantis rinkos tendencijomis“, – teigia prof. dr. R.Valutytė.

Viena populiariausių tarp stojančiųjų specialybių – Vilniuje vykdoma bakalauro studijų programa „Teisė ir kriminalistika“, kuri rengia aukštos kvalifikacijos nusikalstamų veikų atskleidimo ir tyrimo specialistus, turinčius būtiniausių žinių ir kompetencijų reikalingų tyrėjo darbe.

Tarp naujų specialybių MRU vicerektorė akademiniams reikalams išskiria rinkos globalizacijos tendencijas nagrinėjančią „Prekės ženklo ir reklamos vadybos“ bei pastaraisiais metais savo poreikį išryškinusią „Politikos mokslų ir komunikacijos“ bakalauro programas. Remiantis Lietuvos užimtumo tarnybos statistiniais duomenimis, šiemet rugpjūčio mėn. reklamos ir rinkodaros specialistai rikiavosi paklausiausių profesijų grupėje, o politikos mokslų kryptis savo populiarumo nepraranda jau keletą pastarųjų metų.

Be to, lyderiaujantis tarp viešojo administravimo mokymo programų, MRU neseniai atnaujino ir „Viešojo administravimo bei lyderystės“ programą.

„Pandemija pademonstravo ir priminė, jog profesijos susijusios su viešojo sektoriaus veikla (sveikatos priežiūra, viešasis administravimas, švietimas ir t. t.) yra labai svarbios visos valstybės gyvenime. Stipriai išryškėja viešojo sektoriaus veiklos, kurios yra svarbios žmogaus egzistavimui – atsižvelgdami į šią sąveiką, atnaujinome programą. „Viešasis administravimas ir lyderystė“ bakalauro programoje bei magistro programoje „Viešasis administravimas“ studijų turinys sudėliotas taip, kad būsimi specialistai įgytų stiprų lyderystės potencialą, vadovavimui reikalingus gebėjimus. Siekiama suteikti kompetencijas, reikalingas ir šiandien, ir po 10 metų. Čia suteikiamos vadybos, teisės, ekonomikos ir kitos žinios praverčia tiek viešajame ar nevyriausybiniame sektoriuose, tiek versle“, – įsitikinusi profesorė.

Programų turinyje – dėmesys skaitmenizacijai ir technologijoms

Atsižvelgiant į tai, kad šiuolaikinės ekonomikos dalyviai – tiek verslas, tiek viešojo valdymo institucijos – vis labiau remiasi skaitmeninio pasaulio technologijomis ir netolimoje ateityje Lietuvoje numatoma skaitmenizuoti net iki 40 proc. visų darbo vietų, MRU atnaujino ir „Skaitmeninės ekonomikos“ bakalauro programą.

„Šiai programai MRU skiria ypač daug dėmesio, nes skaitmeninė ekonomika Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus nuolat augo ir šiuo metu patenka tarp didžiausių ekonomikos sektorių pagal pridėtinę vertę. Be jau įprastų rinkos poreikį atliepiančių studijų dalykų, tokių kaip skaitmeninių technologijų plėtra, startuolių

kūrimas ir verslumas, skaitmeninio verslo teisė, prekybos ir paslaugų ekonomika, „FinTech“ ir dalijimosi ekonomika ar kiti, neseniai atsirado ir dirbtinio intelekto dalykas. Suprantame, jog reikalingi naujos kartos specialistai, turintys fundamentinių mokslų žinių ir gebantys taikyti dirbtinį intelektą įvairiose verslo, pramonės ir mokslo srityse. Ne veltui praėjusiais metais žurnalas „Kur stoti“ dirbtinio intelekto inžineriją rikiavo į perspektyviausių specialybių ir reikalingiausių kompetencijų aukštumas“, – pasakoja prof. dr. R.Valutytė.

Be to, MRU Teisės mokykla pirmoji Lietuvoje pastaraisiais metais pristatė net penkias specializuotas programas praktikams, kuriose studijos trunka 1 metus. 2020 m. startavo Teisinių technologijų (LegalTech) programa, kuria siekiama teisės praktikams suteikti naujų kompetencijų, susijusių su technologijų panaudojimu teisėje. Lietuvoje jau kuris laikas viena perspektyviausių darbo sričių įvardijamos informacinės technologijos. Kai kurie šios programos absolventai baigę programą kuria „LegalTech“ produktus, kadangi programa įgyvendinama su privataus sektoriaus partneriais. Ši programa jau antrus metus pritraukia dalyvius iš įvairių pasaulio šalių ir pasižymi dideliu tarptautiškumu.

Studentus įkvepia tarptautiškumo ir patirtinio mokymosi galimybės

Į tarptautinių studijų gretas patenka „Informatikos ir skaitmeninio turinio“ programa, kuri būsimų specialistų dėmesį patraukia dėl galimybės pirmuosius du kursus mokytis Lietuvoje MRU, kitus du – Pietų Korėjos Dongseo universitete. Pasak MRU atstovų, dvigubo diplomo studijos paremtos informacinių technologijų ir menų samplaika, o galimybė mokytis ir įgyti žinių užsienyje, tik dar labiau įkvepia.

Per pastaruosius trejus metus MRU sėkmingai buvo įgyvendinamos mišrios studijų formos nuotolinio ir tiesioginio kontakto būdu, taip pat patyriminis arba patirtinis mokymasis, dėstytojų praktikų-ekspertų mentorystė, tarptautiniai studijų mainai bei praktika pasirinktoje profesinėje srityje jau pirmuosius studijų metus, vizitai ir glaudus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais „pasimatuojant“ būsimą profesiją realioje darbo vietoje, užsienio dėstytojų-ekspertų paskaitos bei kūrybinės dirbtuvės.

„Džiaugiamės, kad grįžę į kontaktinį studijų procesą, MRU studentams daugelį patirčių galėsime suteikti ne tik per nuotolį, bet ir tiesiogiai. Universitetas keičiasi, šiuolaikiniai mokymosi procesai tuo neapsiriboja – visi supranta, kaip svarbu jauniems specialistams leisti kiek įmanoma „gyviau“ prisiliesti prie būsimos profesijos, prie potencialaus darbo“, – pokalbį baigia prof. dr. R.Valutytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų