„Mokyklų steigėjai neretai susiduria su iššūkiu, kaip rasti mokyklos vadovą. Didelė atsakomybė, darbo sąlygos lemia mažą darbo vietos patrauklumą. Norime kuo greičiau spręsti šią problemą ir rengiame visą paketą teisės aktų projektų“, – pranešime cituojamas ministras Algirdas Monkevičius.
Ministerija taip pat siūlo, kad švietimo įstaigų vadovus į pareigas skirtų ne savivaldybės taryba, o meras.
„Tokiu būdu sutrumpėtų skyrimo procedūra. Siūloma sutrumpinti konkursų skelbimo laiką: konkurso vykdymo terminas sutrumpėtų nuo 6 iki 4 mėnesių. Vadinasi, greičiau būtų paskirtas vadovas, ir dar kas svarbu švietimo įstaigai – sutrumpėtų neapibrėžtumo ir laikinumo, kai neaišku, kas jai vadovaus, laikotarpis“, – rašoma ministerijos pranešime.
Taip pat siūloma, kad ne pirmai kadencijai pretenduojančių direktorių kompetencijų nevertintų Nacionalinė švietimo agentūra, o jeigu vadovo veikla per pirmąją kadenciją įvertinta teigiamai, jo kadenciją galėtų pratęsti savivaldybė, neskelbiant konkurso iš naujo.
Šiuo metu mokyklų direktoriai skiriami vadovauti vienai penkerių metų kadencijai, kurią pratęsti galima tik iš naujo dalyvaujant konkurse.
Ministerijos duomenimis, iki spalio pirmos dienos savivaldybės ieškojo 159 švietimo įstaigų vadovų, iš kurių sėkmingi buvo 60 konkursų, tačiau 99 konkursai paskelbti iš naujo.
Iš viso Lietuvoje veikia beveik 2 tūkst. švietimo įstaigų.
Ruošiamas pataisas dėl mokyklų vadovų skyrimo tvarkos dar turės patvirtinti Seimas.