Konkurso vertinimo komisija, kurios daugiau kaip pusę sudarys architektai, darbus vertins pagal urbanistinius, architektūrinius kokybinius kriterijus: naujo komplekso dermę su gretimais pastatais, Kalnų parko aplinka, reprezentatyvų architektūrinį įvaizdį, patogumą, funkcionalumą, eksploatacijos racionalumą, miestiečių ir turistų interesų atspindėjimą teritorijoje ir kt., pranešė LMTA.
XVIII amžiuje įkurto karinio miestelio teritoriją siekiama paversti unikalia studijų, meno ir mokslo erdve, kur bus kuriama muzikos, teatro, šokio ir kino ateitis, rašoma pranešime.
Išsidėstė 7 vietose
Šiandien aukštosios mokyklos fakultetai ir patalpos išdėstytos skirtinguose septyniuose pastatuose įvairiose miesto vietose, jie neatitinka šiuolaikinių profesionalių menininkų rengimo reikalavimų.
Pasak LMTA rektoriaus Zbignevo Ibelgaupto, naujas kompleksas padės suburti akademijos bendruomenę bendroms veikloms, racionaliau paskirstyti išteklius bei sukurti dėstytojui ir studentui palankią, modernią aplinką studijoms, meno kūrybai ir mokslo tyrimams.
Statybos atsieis iki 36 mln. eurų
Naujame apie 16 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekse ketinama sutalpinti keturias sales kameriniams ir įprastiems koncertams, teatrui, kinui. Žadama pastatyti Teatro ir kino bei Muzikos fakultetus, meno ir mokslinių tyrimų kompleksą su biblioteka, fonoteka, videoteka, muziejumi, patalpomis tyrimams. Taip pat planuojama statyti studentų viešbutį bei administracinį kompleksą.
Iki 36 mln. eurų kainuosiančias statybas LMTA ketina vykdyti iš ES struktūrinių fondų paramos, Vyriausybės lėšų bei iš lėšų, gautų pardavus kai kuriuos LMTA pastatus.
Liks reprezentacine erdve
Centrinius rūmus Gedimino prospekte ketinama palikti kaip reprezentacinę akademijos erdvę, kurioje įsikurs Kūrybinių inovacijų centras, bus vykdomos mokymosi visą gyvenimą, kvalifikacijos tobulinimo, neformalaus ugdymo bei kitos veiklos.
Naujam LMTA miesteliui skirta Olandų gatvėje, Kalnų parko papėdėje, esanti 4,75 ha teritorija.