Parlamentarų, besikreipusių į KT, teigimu, Seimas nutarimą dėl universiteto reorganizacijos priėmė neturėdamas nei LSU tarybos, nei LSMU tarybos, nei Vyriausybės teikimo dėl nutarime nurodytų universitetų reorganizavimo.
„Kitaip tariant, pareiškėjos manymu, ginčijamas Seimo nutarimas buvo priimtas nesilaikant įstatyme nustatytos tvarkos, pažeidžiant Seimui suteiktas galias [...]“, – svetainėje rašo KT.
Parlamentarų nuomone, universiteto reorganizavimo klausimų svarstymas, nesant jo valdymo organų nuomonės, yra aukštosios mokyklos autonomijos pažeidimas.
„Pareiškėjos manymu, ginčijamas Seimo nutarimas suvaržo galimybę LSU tarybai įgyvendinti savo teises laisvai apsispręsti dėl jo reorganizavimo, prieštarauja Konstitucijai [...], kurioje yra įtvirtinta aukštųjų mokyklų autonomija“, – priduriama svetainėje.
Apie tai, kad kreipsis į KT dėl LSU reorganizacijos anksčiau pranešė Seimo konservatorių frakcija.
Seimas LSU prijungimui prie LSMU pritarė sausį. Tiesa, universitetų pertvarka nėra baigta, nes Seimas kaip steigėjas turi patvirtinti naujo universiteto statutą, reorganizacijos planą.
Planuojama, kad Sporto universitetas veiks LSMU sudėtyje kaip Sporto akademija, tačiau LSU siekia išlaikyti autonomišką statusą.