„Tokių studijų programų, kurias uždaro patys stojantieji, yra 23 iš 60-ties, kurias pasiūlė pačios aukštosios mokyklos. Daugiausia tokių programų yra Klaipėdos universitete, Marijampolės kolegijoje ir Aleksandro Stulginskio universitete“, – teigė ministrė. Jos teigimu, aukštosios mokyklos nepadaro išvadų ir vykdo priėmimą į tas studijų programas, kurios nesulaukė populiarumo praėjusiais metais, arba į tas, kurios prastai įvertintos.
15min kreipėsi į minėtas aukštąsias mokyklas ir pasiteiravo, kokios gi tos jaunuolių nemasinančios studijų programos. Tiesa, mokyklos pateikė informaciją ne apie 23, o apie 20 nerentabilių programų.
KU: rezultatai panašūs kaip praėjusiais metais
Reikiamas skaičius studentų nesirinko šių KU studijų programų:
- biologijos (iš 10 reikiamų studentų minimaliai grupei surinkti stojo 9);
- ekonomikos (iš 15 reikiamų stojo 8);
- logistikos (iš 15 stojo 8);
- socialinės ekonominės geografijos ir regionistikos (iš 15 stojo 6);
- visuomenės sveikatos (iš 10 stojo 5);
- chemijos inžinerijos (iš 10 stojo 4);
- medijų filosofijos ir kultūrinės industrijos (iš 15 stojo 4).
„Kol kas dar nėra oficialiai paskelbti kviečiamųjų sąrašai, tačiau kiek turime duomenų, matome, jog, lyginant su praėjusiais metais, rezultatai yra panašūs pagal pirmojo etapo duomenis. Turime apie 130 valstybės finansuojamų vietų“, – 15min siųstame atsakyme priėmimo rezultatus komentuoja KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė.
Ji išvardija ir populiariausias KU studijų programas. Jos yra: psichologija, informatikos inžinerija, kūno kultūros ir sporto pedagogika, anglų ir kita užsienio kalba (švedų, ispanų, vokiečių), mechanikos inžinerija, jūrų uostų inžinerija, statybos inžinerija, hidrologija ir okeanografija.
Programas galės siūlyti kitąmet
Studentų nesudomino šios MK studijų programos:
- automobilių techninis eksploatavimas;
- viešasis maitinimas;
- žemės ūkio technologija;
- pardavimų valdymas;
- sveikatingumo ir grožio verslas;
- verslo valdymas;
- įmonių ir įstaigų administravimas.
„Leiskite pastebėti, kad Marijampolės kolegijoje studijų programos nėra uždaromos. Jos tiesiog nesurinko reikiamo minimalaus studentų skaičiaus pirmame etape, todėl kituose etapuose nebus siūlomos. Šios programos vėl galės būti siūlomos kitais metais, jos yra akredituotos ir tikrai neuždaromos“, – 15min siųstame atsakyme priduria MK Viešosios komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjas Povilas Šlapševičius.
Užklausus dėl konkrečių studijų programų pavadinimų, ASU jų neįvardijo, tačiau paminėjo, kad dėl per mažo studentų susidomėjimo uždaromos 6-ios studijų programos.
Ketvirtadienį – kvietimai studijuoti
„Net ir didžiausiuose šalies universitetuose buvo uždaryta per mažai stojančiųjų sulaukusios studijų programos. ASU – ne išimtis. ASU dėl per mažo studentų susidomėjimo uždarytos 6 studijų programos, tačiau, kol nebus paskelbti pakviestųjų studijuoti sąrašai, studijų programų įvardinti negalime. Tai turi būti padaryta iki 26 d. 12 val.“, – rašoma universiteto Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus siųstame atsakyme.
Pakankamo populiarumo tarp stojančiųjų iš viso nesulaukė apie 60 studijų programų.
Iš viso šių metų bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmajame etape dalyvavo per 27,7 tūkst. stojančiųjų. Ketvirtadienį jie turėtų sulaukti pasiūlymų užimti konkrečias studijų vietas. Tiesa, žiniomis apie tai, kad jau sulaukė kvietimų studijuoti, socialinėje erdvėje jaunuoliai dalijosi jau trečiadienį.
Nuo rugpjūčio 1 dienos 12 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo į programas etapas, papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 13–17 dienomis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Studentų Lietuvoje mažėja, uždaroma 60 studijų programų