Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas po J.Šikšniūtės žūties atskleidė: dauguma jaunuolių žaidžia su likimu

Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentė Miglė Dudavičiūtė tiria studentų keliavimo tendencijas. Tai padaryti ją paskatino tragiškai pasibaigusi Klaipėdos studentės Justinos Šikšniūtės kelionė.
Justina Šikšniūtė
Justina Šikšniūtė / „Facebook“ nuotr.

Priminsime, kad Klaipėdos studentė J.Šikšniūtė pakeleivingu Valdo Jankausko automobiliu „Huyndai“ iš Šilutės rajono lapkričio 16 d., sekmadienį, turėjo būti nuvežta į uostamiestį, tačiau dingo be žinios. Auka ir įtariamasis dėl pavežėjimo susitarė per socialinį tinklą „Facebook“. Merginos ieškota Minijos upėje, nes tikėta, kad žudikas studentę įmetė į vandenį Sakūčiuose prie senojo geležinio tilto. Tačiau palaikai rasti Macikų kaime, pievoje maždaug už kilometro nuo V.Jankausko motinos namų. J.Šikšniūtė buvo išžaginta, žiauriai sumušta ir palikta nuoga mirtinai sušalti.

Mintis kilo būtent dėl Justinos, nes šiais laikais daugybė žmonių renkasi šį keliavimo būdą ir nė nesusimąsto, kad tai gali baigtis tragiškai, – sakė M.Dudavičiūtė. 

Studentė M.Dudavičiūtė atliko apklausą, kurioje dalyvavo 200 žmonių. Komunikacijos ir kūrybinių industrijų studentė aiškinosi keliavimo iš taško A į tašką B tendencijas. Ji siekė nustatyti, kokius keliavimo būdus ir dėl kokių priežasčių renkasi studentai.

„Mintis kilo būtent dėl Justinos, nes šiais laikais daugybė žmonių renkasi šį keliavimo būdą ir nė nesusimąsto, kad tai gali baigtis tragiškai... Norisi atskleisti, dėl kokių priežasčių studentai renkasi šį būdą keliauti ir kiek iš jų saugosi“, – tyrimo tikslą 15min.lt atskleidė M.Dudavičiūtė. 

Apklausoje klausta lyties, amžiaus, taip pat, ar apklausos dalyvis yra vietinis mieste, kuriame studijuoja. Nevietinių klausta, kokį dažniausiai keliavimo būdą renkasi grįžti į gimtinę. Taip pat paprašyta įvardyti pagrindinį veiksnį, lemiantį pasirinkimą keliauti susitarus per socialinius tinklus. Teirautasi ir to, ar važiuodami su žmonėmis, kurie rasti per socialinius tinklus, apklausos dalyviai imasi papildomų saugumo priemonių ir, jei imasi, tai kokių.

Dauguma nesisaugo

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad 86 proc. respondentų studijuoja kitame mieste, nei gyvena. Net pusė atsakiusiųjų į gimtąjį miestą grįžta su žmonėmis, kuriuos susiranda per socialinius tinklus (daugiausia „Facebook“), 23 proc. turi nuosavą transporto priemonę, o 20 proc. renkasi važiuoti autobusais.

Pagrindinės priežastys, kodėl studentai renkasi šį būdą, buvo patogumas (25 proc.), pigesnė kelionė nei autobusu (10 proc.), neturėjimas galimybių išlaikyti nuosavą automobilį (5 proc.) ir galimybė sutikti įdomių žmonių (3 proc.).

Paklausti, ar imasi saugumo priemonių, daugiau nei pusė apklaustųjų atsakė, kad ne.

Diagrama/Apklausos rezultatai
Diagrama/Apklausos rezultatai

Pasiteiravus, kokių atsargos priemonių imamasi važiuojant, dažniausiai pasirenkamas variantas buvo „keliauju tik su pažįstamais žmonėmis“ (taip atsakė 19 proc. respondentų). 9 proc. apklaustųjų teigė, kad prieš keliaudami su nepažįstamuoju praneša artimiesiems automobilio numerius. 

Diagrama/Apklausos rezultatai
Diagrama/Apklausos rezultatai

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?