KTU Panevėžio instituto direktorius Žilvinas Bazaras 15min.lt teigė, kad idėją suteikti galimybę bausmę atliekančioms moterims įgyti aukštąjį išsilavinimą subrandino švietėjiška pareiga ir noras padėti joms įsitvirtinti laisvėje.
„Panevėžio profesinio rengimo centras vykdo mokymus, dėsto darbininkiškas profesijas pataisos namuose, pamąstėme ir mes, kodėl ne. Šių moterų nereikia užmiršti, reikia joms padėti. Gailestis ir graudulys suima jas matant – jaunos, gražios, o dienas leidžia už grotų“, – kalbėjo Ž.Bazaras.
Šių moterų nereikia užmiršti, reikia joms padėti. Gailestis ir graudulys suima jas matant – jaunos, gražios, o dienas leidžia už grotų. Teigė Ž.Bazaras.
Kita vertus, jis neslėpė, kad finansinė nauda mokymo įstaigai taip pat buvo vienas iš veiksnių, padėjusių apsispręsti.
Riboja finansai
Anot Panevėžio instituto vadovo, neseniai įvyko susitikimas su bausmę Pataisos namuose atliekančiomis moterimis – į jį atėjo keliasdešimt nuteistųjų.
Moteris labiausiai domino studijos Vadybos ir administravimo fakultete, kuriame galėtų įgyti verslo administravimo, vadybos ar ekonomikos specialisto diplomą.
„(Tuo metu – 15min.lt) Technologijų fakultete joms reikėtų atvykti pas mus, nes atliekami laboratoriniai darbai“, – problemą įvardijo Ž.Bazaras.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad viskas remiasi į finansus – studijos per metus moterims atsieis 5-7 tūkst. litų. Tiesa, nuteistosios gali pretenduoti ir į valstybės finansuojamas vietas, jei atitinkamai yra išlaikiusios abitūros egzaminus.
Norinčiųjų studijuoti neatsirado
15min.lt susisiekus su Panevėžio pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus viršininke Laima Krasauskiene, ši teigė, kad kol kas norinčiųjų studijuoti neatsirado.
Tiesa, praėjusiais metais pataisos namuose viena nuteistoji studijavo Lietuvos edukologijos universitete – jos egzaminuoti į pataisos namus atvykdavo universiteto dėstytojai, tačiau šiuo metu ji jau išėjusi į laisvę.
Šiuo metu Panevėžio pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka 318 nuteistųjų, 15 moterų atlieka arešto bausmę. Būdamos laisvėje aukštąjį išsilavinimą yra įgijusios aštuonios nuteistosios, iš jų neuniversitetines studijas yra baigusios penkios nuteistosios.