„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 09 07 /17:15

Buvęs Utenos kolegijos direktorius kratosi atsakomybės: ŠMM bando nukreipti dėmesį nuo savęs

Buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas teigia, kad Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), kuri kolegijos veikloje nustatė pažeidimų, siekia užkirsti kelią jam tapti akademinės etikos kontrolieriumi, taip pat galbūt siekia nukreipti dėmesį nuo kitų ministerijoje šiuo metu esančių problemų.
Gintautas Bužinskas su žmona Zita
Gintautas Bužinskas su žmona Zita / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apie tai penktadienį ŠMM paskelbė rugpjūtį atlikto Utenos kolegijos veiklos ir finansinio audito išvadas. ŠMM duomenimis, buvęs kolegijos direktorius, šiuo metu kandidatuojantis į akademinės etikos kontrolierius, G.Bužinskas neteikė privačių interesų deklaracijų, kolegijoje buvo įdarbinęs savo sūnus, jis pats, pažeidžiant nustatytą tvarką, buvo įdarbintas papildomiems darbams atlikti.

„Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos viešai skelbiamais duomenimis, buvęs Utenos kolegijos direktorius nesilaikė prievolės pateikti privačių interesų deklaracijos. 2013–2017 metais kolegijoje pagal terminuotas darbo sutartis įdarbinti du direktoriaus sūnūs: vienas – dėstytojo pareigose, kitas – pagalbiniu ūkio darbininku.

Pats direktorius buvo be kolegijos tarybos sprendimo papildomai įdarbintas profesoriaus pareigose ir kolegijos vykdomame projekte „Best“ kaip tyrėjas“, – rašoma ŠMM žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Ministerijos žiniomis, direktorius pats pasirašinėjo įsakymus dėl savo komandiruočių į užsienį – 2017 metais vyko į 6 komandiruotes.

Reklamavosi kolegijos lėšomis

Iš viso, anot ŠMM, kolegija komandiruotėms išleido 60 679 eurų, iš jų 7020 eurų (12 proc.) esą panaudota direktoriaus komandiruotėms.

„Kolegijos lėšomis apmokėti 8 kolegijos darbuotojų, tarp jų ir direktoriaus, skiepai nuo erkinio encefalito, nors vykdant tiesiogines darbo funkcijas nėra tikimybės užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Kolegijos lėšomis apmokėti 8 kolegijos darbuotojų, tarp jų ir direktoriaus, skiepai nuo erkinio encefalito, nors nėra tikimybės užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Valstybinės kolegijos lėšomis taip pat finansuotos asmeninės direktoriaus viešinimosi paslaugos: 2589 eurai – straipsniui knygoje „Lietuvos 100–mečio vadovai“, 598 eurai – biografijos publikavimui enciklopedijoje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“, – rašoma ŠMM pranešime.

Ministerijos duomenimis, be konkursų tretiesiems asmenims Utenos kolegija nuomojo nekilnojamą turtą, sutartys neregistruotos Nekilnojamojo turto registre: „Pati kolegija, taip pat be konkursų ir neatlikus ekonominio ir socialinio pagrindimo, nuomojasi patalpas iš kitų juridinių asmenų.“

Sumokėjo už neatliktą remontą

ŠMM audito metu taip pat nustatė įvairius su tarnybinio transporto naudojimu susijusius pažeidimus.

„Pavyzdžiui, kolegija už remonto darbus vienai įmonei 2017 metais sumokėjo 3847 eurus, 2018 metų I pusmetį – 6030 eurų, tačiau pagal kelionės lapų duomenis, dienomis, kuriomis buvo išrašytos sąskaitos, automobilio Vilniuje, kur turėjo būti atliekami transporto priemonės remonto darbai, nebuvo.

Taip pat nepateikti darbų priėmimo-perdavimo aktai, tad kyla pagrįstos abejonės dėl faktiškai patirtų išlaidų automobilio remontui“, – pažymi ŠMM.

Švietimo ir mokslo viceministro Giedriaus Viliūno teigimu, tiek administraciniai, tiek finansiniai kolegijos vadovo pažeidimai praslysti pro pirštus negali.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Giedrius Viliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Giedrius Viliūnas

„Į audito išvadas atsižvelgsime, priimdami sprendimus dėl tolesnės kolegijų veiklos“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas viceministras.

G.Bužinskas: kuriamas burbulas

G.Bužinskas BNS teigė, kad ŠMM siekia užkirsti jam kelią tapti akademinės etikos kontrolieriumi, nes pats auditas atliktas jau seniai. Ministerijos pranešime rašoma, kad auditas atliktas rugpjūtį.

„Kuriamas burbulas, momentas pasirinktas neatsitiktinai: viena vertus, aš pretenduoju į pareigas, o kita vertus, galbūt siekiama nukreipti dėmesį nuo kitų ministerijoje šiuo metu esančių problemų“, – sakė akademikas.

Jis patvirtino kolegijoje įdarbinęs du savo sūnus, tačiau teigė nematantis tame nieko blogo.

„Vienas sūnus yra teisės magistras, jis dėstė fakultete. Mano sūnus visiškai atitiko kvalifikacinius reikalavimus, studentų atsiliepimai buvo palankūs, o krūvį sudaro fakulteto dekanai, ne aš“, – kalbėjo G.Bužinskas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Gintautas Bužinskas su žmona
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Gintautas Bužinskas su žmona

„Niekada nebuvau kabinetinis vadovas“

„Kitas sūnus dirbo budėtoju per vasaros atostogas du mėnesius. Mano šeima gyvena Vilniaus rajone, o aš – Utenoje, tai tiesiog pasiėmiau jį dirbti, nes vasarą niekas nenorėdavo, (...) vien tam, kad pabūčiau su vyriausiuoju sūnumi, jis dabar yra studentas“, – pridūrė jis.

G.Bužinskas sakė, kad į profesoriaus pareigas papildomai buvo įdarbintas, nes per mokslo metus kintant studentų skaičiui augo darbo krūvis.

Kalbėdamas apie skiepus nuo erkių jis tvirtino, kad stebėdavo kolegijos teritorijoje atliekamus ūkio darbus, pavyzdžiui, pjaunamą žolę.

„Aš natūraliai kaip vadovas ateinu, kur vyksta ūkiniai darbai. Aš kaip vadovas žiūriu, kaip tie ūkiniai darbai yra atliekami. Niekada nebuvau kabinetinis vadovas“, – teigė akademikas.

Atliks ir Alytaus kolegijos auditą

G.Bužinskas Utenos kolegijos direktoriaus pareigas ėjo 2008–2018 metais, baigęs kadenciją postą paliko.

Šiuo metu jis yra pateikęs savo kandidatūrą konkursui į Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigas. ŠMM tikina perdavusi minėto audito išvadas Lietuvos mokslo tarybai, kuri rugsėjo 10 dieną svarstys kandidatūras ir teiks siūlymą Seimui tvirtinti.

Auditą ŠMM atliko pačios Utenos kolegijos tarybos prašymu. Taryba audito išvadas perdavė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Utenos kolegija įgaliota pateikti priemonių planą audito metu nustatytiems pažeidimams pašalinti.

Reaguodama į darbuotojų skundus, ministerija artimiausiu metu žada atlikti auditą ir Alytaus kolegijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“