Dongseo universiteto rektorius dr. Jekuk Chang sakė, kad skaitmeninės technologijos – ateities technologijos, jų populiarumas ir specialistų poreikis auga milžinišku greičiu. „Lietuva turi išvystytą informacinių technologijų infrastruktūrą, didžiulį potencialą, todėl susitardami dėl naujos bendros bakalauro programos, kuriame naują tinklą tarp Europos ir Azijos, kuris suderina edukacinę akademinę veiklą su rinkos perspektyvomis“.
Pasak Mykolo Romerio universiteto rektoriaus prof. dr. Alvydo Pumpučio, Lietuvos ir Pietų Korėjos universitetai, radę sąlyčio taškų socialinių technologijų srityje, penkerių metų laikotarpiui pasirašė trišalę sutartį. Jos išskirtinumas – bendrai kuriama tarptautinė jungtinė studijų programa „Skaitmeninis turinys“ (angl. Digital content). „Ši programa orientuota į pažangiausių 5D technologijų ir programinės įrangos taikymą. Tai Pietų Korėjoje pastaruoju metu yra labai populiarios bei ypatingai konkurencingos rinkoje, o pati studijų programa „Skaitmeninis turinys“ laikoma žinomu prekės ženklu aukštojo mokslo studijų rinkoje. Lietuvoje šios studijos – visiška naujiena, nors tokių specialistų poreikis jau dabar itin didelis“, – teigia prof. dr. A. Pumputis.
Skaitmeninio turinio specialistų poreikis yra didžiulis. Šiuo metu apie 500 absolventų būtų galima įdarbinti per 2-3 savaites. Sako „Užupio kūrybinio klasterio“ prezidentas Vytautas Ratkevičius.
Šias bakalauro studijas galės pasirinkti visi norintieji, kurie linkę kompleksiškai domėtis socialiniais, humanitariniais bei tiksliaisiais mokslais. Numatoma, jog studijų programą sudarys tokie dalykai kaip kūrybiškumas, industrijos, dizainas, menai, pažangiausios informacinės technologijos, socialiniai tinklai, reklama, prekės ženklų kūrimas ir t. t.
Pasirinkę studijų programą studentai pirmus dvejus metus studijuos Mykolo Romerio, o kitus 2 metus – Dongseo universitete. Sėkmingai užbaigus studijas, bus išduodami du – Mykolo Romerio universiteto ir Dongseo universiteto diplomai.
Tai ne tik studijų programos pasiūlymas – tai įdomios, perspektyvios studijos ir užtikrintas darbo pasiūlymas po jų baigimo. Rinkoje toks absolventas jausis tvirtai, jiems bus pasiūlytos darbo vietos Lietuvoje ir Pietų Korėjoje. Lietuvoje įsidarbinimo galimybes užtikrins „Užupio kūrybinis klasteris“. Žinoma, įgytos žinios bei kompetencijomis studentams suteiks didžiules pasirinkimo galimybes.
Pasak industrinę plėtrą šios programos veiklos rėmuose vystančio „Užupio kūrybinio klasterio“ prezidento Vytauto Ratkevičiaus, skaitmeninio turinio specialistų poreikis yra didžiulis. „50 kompanijų jau dabar yra mums išreiškusios norą įdarbinti po 15-20 šios srities specialistų, taigi, šiuo metu apie 500 absolventų būtų galima įdarbinti per 2-3 savaites. Ir tai tik lašas jūroje, kadangi įvairiose pasaulio šalyse trūkumas siekia 30-40 tūkst., ypač didžiulis stygius juntamas programavimo srityje“, – teigia V. Ratkevičius. Pasak jo, ši specialybė ne tik paklausi, bet ir gerai apmokama. Pavyzdžiui, JAV šios srities specialistai vidutiniškai uždirba 40-120 tūkst. dolerių per metus, su itin gabiais ar turinčiais patirties dėl sąlygų tariamasi individualiai.
Dongseo universiteto atstovai Lietuvoje taip pat domisi ir industrinės plėtros galimybėmis pažangiausių 5D technologijų srityje, į kurią taip pat yra orientuota ir bendrai kuriama jungtinė studijų programa „Skaitmeninis turinys“. Dongseo universitetas kruopščiai rūpinasi ne tik naujų jungtinių studijų programų kūrimu, bet ir šių programų absolventų konkurencingu įsitvirtinimu darbo rinkoje, apimant ir Pietų Korėjos industrinės plėtros galimybes visoje Europoje.
Apie Dongseo universitetą
Dongseo universitetas, įsikūręs Pietų Korėjos antrame pagal dydį mieste Busan, yra privataus kapitalo aukštoji mokykla, ruošianti įvairių mokslo krypčių specialistus. Universitetas buvo įkurtas 1992 m.
Dongseo universitete ruošiami humanitarinių, socialinių mokslų, pvz., vadybos informacinės sistemos, inžinerinių mokslų, pvz., bio-inžinerijos, fizinių mokslų, pvz., informatikos, informatikos inžinerijos specialistai.
Ypatingas dėmesys kreipiamas į šios šalies industrinės plėtros prioritetus, akcentuojant pažangiausias inovacines technologijas, kuriomis didžiuojasi Pietų Korėja.