R.Kuokštytė Panteono-Sorbonos universitete (Prancūzija) prancūzų kalba apgynė daktaro disertaciją, yra dirbusi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), dėsčiusi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.
Naujoji KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) Europos instituto vadovė darbą pradės nuo lapkričio mėnesio.
„Labai džiaugiuosi Ringailės atėjimu. Mano kaip fakulteto vadovo pagrindinis tikslas – transformuoti KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetą į europinio lygio mokslo ir studijų centrą, kuriame patirčių įvairovė susilieja su visokeriopa ambicija. Ringailės atėjimas stumteli mus dar vieną žingsnelį šio tikslo link“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas KTU SHMMF dekanas doc. dr. Ainius Lašas.
Naujas pareigas išbandysianti R.Kuokštytė teigia esanti pasiruošusi mokytis ir atrasti: „Turbūt nėra kitos vietos ir kitos žmonių grupės, kurios galėtų būti labiau siejamos su ambicinga ir šviesia ateitimi, nei universitetas ir jaunimas. Tai vienas pagrindinių motyvų, kodėl norėjau vėl atsidurti akademinėje erdvėje.“
„Galimybę prisijungti prie KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto palyginčiau su gaivaus oro gūsiu. Man regis, teikdama didelę reikšmę universiteto vaidmeniui ir socialinių mokslų praktikai, neprieštarauju fakulteto ir Europos instituto veiklai, misijai ir vizijai“, – komentuoja R.Kuokštytė.
„Mes, Lietuva, esame Europos politinėje, kultūrinėje ir socio-ekonominėje erdvėje. Privalome ją suprasti, įvertinti bei prisidėti prie jos vystymo. Tam ir skirtas Europos institutas“, – teigia A.Lašas.
Tokiai vizijai esą pritaria ir naujoji instituto vadovė, pasak kurios, KTU EI veiklos tematika yra susijusi su Europoje vykstančiais integraciniais procesais, o šie yra aktualūs ne tik sprendimų priėmėjams, bet turi įtakos ir kiekvieno iš mūsų kasdieniam gyvenimui.
„Europos institutas turi daug potencialo, tiek kalbant apie aktualius tyrimus, organizuojamas diskusijas, kuriomis siekiama piliečiams, ypač jaunimui, argumentuotai skleisti žodį apie aktyvaus pilietinio gyvenimo svarbą ar aktyvų dialogo tarp akademikų ir praktikų skatinimą, tiek apie integracijos procesų analizę. Tokias veiklas svarbu įvertinti ir palaikyti“, – dėsto R.Kuokštytė.
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Europos institutas veiklą pradėjo 1998 m. Instituto iniciatyva organizuojamos tarptautinės konferencijos, seminarai, diskusijos, kur aptariami Lietuvos bei Europos Sąjungos (ES) strateginiai iššūkiai, rengiamos ir pristatomos rekomendacijos jų sprendimui.
Taip pat vykdomi Europos ir ES politiniai, ekonominiai ir socialiniai tyrimai, kurių rezultatai viešinami visuomenei ir akademinei bendruomenei, leidžiamas mokslinis žurnalas.