„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija palaiko aktyvų bendruomenių dalyvavimą visuose švietimo procesuose. Tačiau, turint omenyje mokyklų pertvarką, ŠMSM nepritaria, kad galutinį sprendimą priimtų vien mokyklos taryba. Turi būti atidžiai analizuojama, ar tinklo pertvarka pasitarnaus švietimo kokybei, juk valstybė kaip tik užsibrėžė mažinti mokinių pasiekimų skirtumus, taip pat ir tarp regionų“, – atsakyme 15min nurodė ministerija.
Šiuo metu savivaldybių tarybos Lietuvoje diskutuoja, kaip turėtų keistis mokyklų tinklas jų regione. Reaguodami į dėl to kylantį dalies bendruomenių pasipiktinimą, Seimo „valstiečiai“ Valius Ąžuolas ir Vida Ačienė pasiūlė keisti Švietimo įstatymą ir leisti koreguoti tinklą tik su bendruomenių sutikimu.
Dabar savivaldybės mokyklų tinklo projektą formuoja savo nuožiūra, o esant konfliktui, į procesą įsitraukia ŠMSM. Pastarąją nuostatą „valstiečiai“ iš įstatymo pasiūlė išbraukti.
Ministerija 15min nurodė šiuo metu dėl ugdymo įstaigų tinklo pokyčių bendraujanti su keliolika savivaldybių: „ŠMSM bendrauja su savivaldybėmis, kurioms iškyla klausimų, jas konsultuoja. Šiuo metu dėl tinklo pertvarkos bendraujama su keliolika savivaldybių, pavyzdžiui, Panevėžio rajono, Kretingos rajono, Alytaus miesto ir kitomis.
Natūralu, kad iškyla įvairių klausimų, kadangi mokyklų tinklo pertvarka jautri tema tiek vietos savivaldai, tiek šeimoms, tiek bendruomenėms, ir labai svarbu surasti tinkamą kompromisą.“
Be kita ko, ŠMSM paaiškino nagrinėjanti kiekvienos savivaldybės tinklo pertvarkos keitimo projektą apskritai bei „kiekvienos mokyklos atvejį, kuris yra unikalus“.
„Žiūrima, kas ir kaip geriau būtų mokiniams, kad nenukentėtų ugdymo kokybė“, – dėstoma atsakyme.
Jei Seimas priimtų „valstiečių“ registruotas pataisas, jos įsigaliotų balandžio 15-ąją.