„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VDU kelia minimalų stojamąjį balą

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kelia minimalų stojamąjį balą ne tik iki 3, kaip siūlo ŠMM, bet ir dar daugiau – iki 4 ir 6, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
VDU Edukologijos akademija
VDU Edukologijos akademija / Organizatorių nuotr.

Universiteto Senato sprendimu, šiais metais į didžiąją dalį VDU studijų programų bus priimami tik tie, kurių konkursinis balas bus ne mažesnis kaip 4, o pretenduoti į VDU Academia cum laude individualiąsias studijas bus galima turint ne mažesnį kaip 6 konkursinį balą.

„Lietuvos pažangos strategijoje 2030“ pabrėžiamas siekis būti šalimi, kurioje sudaromos plačios galimybės mokytis ir tobulėti, kad Lietuvos žmonės būtų išsilavinę, domėtųsi mokslu ir inovacijomis.

Siūlydami savo studijų programas, mes nesiekiame kiekybės, mūsų tikslas – kokybė, todėl kasmet savo universitete laukiame motyvuotų ir gerai besimokančių studentų, kurių VDU niekuomet netrūko, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis. ­– Puikiai suprantame, kad, norėdami gerinti studijų kokybę, privalome kelti didesnius reikalavimus ne tik savo akademinei bendruomenei, bet ir būsimiems studentams.“

Rektorius taip pat pabrėžia, kad būtent aukšti, palyginti su dauguma šalies universitetų, stojančiųjų balai lėmė tai, kad VDU pirmasis Lietuvoje įsteigė ir individualių studijų programą Academia cum laude.

Tai yra unikali individualių studijų sistema, kuri sujungia dviejų geriausių pasaulio universitetų – Kembridžo ir Harvardo – studijų modelius ir leidžia susidaryti asmeninę studijų programą iš visų universitete esančių dalykų. Siūlomas modelis leidžia patiems studentams pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias. Įdomu tai, kad visų studijų metu studentai gali dirbti su pasirinktu kuratoriumi – savo srities profesionalu, aukščiausio tarptautinio lygio mokslininku, tyrėju ar pripažintu menininku.

Siekiant suvienodinti studijuojančiųjų lygį ir užtikrinti studijų kokybę dar 2010 m. VDU buvo viena pirmųjų aukštųjų mokyklų Lietuvoje, įvedusi minimalų stojamąjį konkursinį balą. Nuo 2016 m. į šio universiteto valstybės finansuojamas vietas abiturientai galėjo įstoti turėdami ne mažesnį konkursinį balą nei 2.

Konkursinis balas stojantiesiems į aukštąsias mokyklas apskaičiuojamas konvertavus mokomųjų dalykų brandos egzaminų arba metinių pažymių ir/arba stojamųjų egzaminų rezultatus į 10-ties balų sistemą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“