Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vienas direktorius – trims mokykloms: vadovų trūksta dėl mažų algų ir didelių reikalavimų

Mokyklose mažėja ne tik mokinių skaičius. Jau kurį laiką trūksta ir ugdymo įstaigų vadovų. Norinčių dirbti neatsiranda dėl mažų atlyginimų ir pernelyg aukštų reikalavimų. Todėl kai kurie direktoriai vienu metu vadovauja kelioms mokykloms.
Mokiniai pamokoje
Mokiniai pamokoje / 123RF.com nuotr.

Vaidas Bacys yra vienas iš tų, kurie vadovauja kelioms ugdymo įstaigoms. Jis dirba Šiaulių rajono Bubių, Aukštelkės ir Kurtuvėnų mokyklų direktoriumi. Trijose įstaigose ugdoma 350 vaikų.

„Dažnu atveju taip nutinka, kad per vieną dieną pabūni tikrai visose 3 mokyklose. Sunkiausia yra permąstyti ir pergalvot savo administravimo arba lyderystės įgūdžius. Nes tu turi labai aiškiai deleguoti tam tikras užduotis mokytojams, darbuotojams, specialistams, jais pasitikėti“, – pasakojo V.Bacys.

Jis sako, kad vadovauti kelioms mokykloms ėmėsi siekdamas išsaugoti mažas rajonų mokyklas. Kitaip joms grėstų uždarymas. V.Bacys ne vienintelis vadovauja kelioms ugdymo įstaigoms. Direktorių Šiaulių rajone trūksta jau 6 metus.

„Šiuo metu Šiaulių rajone nėra 5 direktorių. Dirba žmonės pagal terminuotą sutartį arba laikinai vykdantys direktoriaus funkcijas. O dvejose mokyklose dirba direktoriai, kurie turi ir kitą mokyklą“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė.

Direktoriai nesiveržia ir į miestų mokyklas. Neseniai 2 direktoriai apsiėmė vadovauti iš karto dviems Šiaulių miesto ugdymo įstaigoms. Keliose mokyklose direktorių vairas patikėtas pavaduotojams.

Mokyklos direktorius į rankas gauna apie 1000 eurų. Panašiai uždirba ir direktoriaus pavaduotojas, tačiau jo darbe mažiau atsakomybės.

Pasak švietimo srities specialistų, gali būti, kad ateityje įstaigų vadovų dar labiau trūks. Todėl teks jungti mažesnes ugdymo įstaigas. Be to, mokyklų administracijai išlaikyti jau dabar trūksta lėšų. Švietimo mokslo ir sporto ministerijos skiriamų neužtenka, todėl kai kurios savivaldybės priverstos pridėti iš biudžeto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?