Apie tai skelbiama pranešime žinaisklaidai.
„Labai svarbu, kad aukštojo mokslo išteklių konsolidavimas būtų vykdomas ne „nuleidžiant iš viršaus", o nuoseklaus tarimosi keliu. Šis ketinimų protokolas – būtent toks žingsnis, tad džiaugiamės galėdami sėkmingai jam tarpininkauti", – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
„Palaikome Seimo ir Vyriausybės siekį konsoliduoti išskaidytą Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklą, tai leis siekti kokybiškų studijų ir mokslo. Tikimės, kad tai bus bendra sėkmės istorija," – pabrėžia VU rektorius Artūras Žukauskas.
Kaip pažymi ŠU rektorius Darius Šiaučiūnas, telkiant mokslo ir studijų potencialą, žmogiškuosius, infrastruktūrinius ir finansinius išteklius, bus galima pasiekti tiek šaliai, tiek abiems universitetams naudingų rezultatų.
Universitetai bendradarbiauja siekdami įgyvendinti Seimo pasiūlymą sudaryti jungtinės veiklos sutartį, nustatant įsipareigojimus, kurie leistų užtikrinti tvarius Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VUŠA) mokslo, studijų ir finansinės veiklos rezultatus.
Ketinimų protokole numatyta, kad iki kovo 1 d. šalys sudarys jungtinės veiklos sutartį, kurioje bus aptartos ŠU, po reorganizavimo tapsiančio VU Šiaulių akademija, finansinės veiklos tvarumo užtikrinimo priemonės, tarp jų ir papildomo finansavimo poreikis nuo 2020 m.
Iki vasario 1 d. šalys parengs VU Šiaulių akademijos 2020-2024 metų raidos planą, kuris bus įgyvendinamas pasibaigus reorganizavimo procedūroms, po liepos 1 d.
VUŠA valdymo modelis bus grindžiamas specialaus statuso padalinio (sui generis) valdymo principais.
Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų – iki 32 mln. eurų ES investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.