„Yra švietimo ir mokslo ministrei suteikti įgaliojimai, pirmadienį susitinkame su socialiniais partneriais aptarti“, – BNS Vyriausybėje trečiadienį sakė J.Petrauskienė.
Paklausta, koks yra planuojamos pasirašyti sutarties turinys, ji nedetalizavo: „Sutarties turinys yra toks, koks yra pateiktas“.
Ministrė neatsakė, ar švietimo sistemai kitąmet bus skirta daugiau lėšų.
„Dėl viso biudžeto kitą savaitę bus Vyriausybėje pateikti siūlymai, kitą savaitę bus pateikti siūlymai ir dėl švietimo biudžeto, šiuo metu kaip tik vyksta pats dėliojimas“, – teigė ji.
Paklausta, kodėl kolektyvinės sutarties pasirašymui pritarta nesant aiškumo dėl kitų metų biudžeto, ji žadėjo, kad aiškumas atsiras pirmadienį.
„Aš tikrai manau, kad dabar nėra metas komentuoti, mes pirmadienį susėsime: pirma yra ministrų pasitarimas, po to yra susitikimas su profesinėmis sąjungomis, ir pirmadienį pateiksime visą informaciją“, – tikino ministrė.
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius savo ruožtu teigia, kad pasigenda Vyriausybės valios finansuoti reformas.
„Vyriausybė pritarė pačiai idėjai, kad reikia susitarti dėl kažko, bet konkrečių dalykų jie nenori įrašyti. Viskam groja Finansų ministerija, kuri nenori priimti jokių finansinių įsipareigojimų, tą kartoja S.Skvernelis“, – BNS trečiadienį sakė A.Jurgelevičius.
„Premjeras įvairiose auditorijose vis kartoja, kad profsąjungos neprotingos, reikalauja 200 mln. eurų, o negalima kišti pinigų į nereformuotą sistemą. Bet pinigai reikalingi sistemos reformavimui, struktūrinei pertvarkai, o premjeras kažkaip įdomiai teigia, kad pirma padarome pertvarką, o po to duodame pinigus, nors čia tarpusavyje susiję procesai“, – teigė jis.
Šešios profesinės sąjungos praėjusią savaitę pareikalavo iki šio ketvirtadienio pasirašyti tokią švietimo šakos kolektyvinę sutartį, dėl kurios su Švietimo ir mokslo ministerija teigia sutarusios birželį. Kitu atveju žadėta rengti streiką.
A.Jurgelevičiaus teigimu, profsąjungų su Švietimo ir mokslo ministerija anksčiau suderėtoje sutartyje buvo numatyta nuo sausio panaikinti pedagogų algų koeficientų „žirkles“, skiriant valstybės biudžete tikslinę dotaciją, taip pat esą buvo sutarta dėl etatinio darbo apmokėjimo įvedimo nuo kitų mokslo metų, didesnių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų, galimybės mokytojams anksčiau pasitraukti iš darbo rinkos ir gauti kompensacines išmokas.
„Dabar esą yra (Vyriausybės) pritarimas sutarčiai, bet mes nežinome, kiek Vyriausybė skirs pinigų. Kai protokolu bus įtvirtinta, kokiems punktams pritariama, kokiems nepritariama, tada svarstysime, ar inicijuoti kolektyvinį ginčą“, – trečiadienį teigė jis.