Kai rinkosi studijas, 27 metų Abdulas Nigerijoje pasilikti net neketino.
„Ieškojau tarptautinių mokslų, norėjau būtinai studijuoti kartu su įvairių tautų atstovais. Manau, studijuojant užsienyje atsiveria daug karjeros galimybių“, – kalbėjo vaikinas.
Ekonomikos studijų Lietuvoje jis pernelyg negyrė – jos nėra puikios, tačiau mokytis – vis vien verta.
Ar po studijų liks Lietuvoje, vaikinas dar nežino: „Tai priklausys nuo to, ar Lietuvoje pasikeis imigrantų įdarbinimo politika. Be to, yra daug kitų veiksnių, nuo kurių priklausys, ar liksiu čia, ar grįšiu namo. O gal išvyksiu dar į kokią nors kitą šalį. Kas ten žino.“
Turiu čia draugų iš Afrikos, kurie buvo užpulti vien dėl to, kad yra kitokie nei vietiniai gyventojai, - pasakojo Abdulas.
Žūtbūt Lietuvoje likti nenorėtų – aplinka jam nėra labai draugiška.
Tačiau Nigerijos, iš kur jis atkeliavo, saugia vieta nepavadinsi – ši Afrikos valstybė garsėja nusikaltimais, ten yra įprasta grobti žmones, kartais siaučia teroristai.
„Turiu čia draugų iš Afrikos, kurie buvo užpulti vien dėl to, kad yra kitokie nei vietiniai gyventojai. Niekada negali žinoti, ką galvoja lietuviai. Dėl tokių nemalonių atsitikimų kartais labai ilgiuosi namų. Tiesiog namai yra namai – ten saugu, gera, jauku“, – kalbėjo Abdulas.
„Juk niekada niekur nebus taip gera, kaip gali būti gera namuose – ten, kur gimei, augai, kur yra tavo šeima, giminės, draugai. Lietuvoje dažniausiai laiką leidžiu su draugais iš Afrikos – jie man primena, iš kur aš kilęs. Kartu su jais sportuojame“, – pasakojo atvykėlis iš Nigerijos.
Siūlo paskanauti Nigerijos patiekalų
„Aš jums nepasakysiu daugiau, nei galite rasti internete“, – paprašytas papasakoti apie Nigerijos virtuvės ypatumus juokėsi vaikinas.
Nigerijoje – daug tautų ir tautelių, todėl ir patiekalų labai daug, jie skiriasi priklausomai nuo regiono.
Šios šalies gyventojai, kaip ir nemažai kitų afrikiečių, mėgsta naudoti įvairius prieskonius, žoleles, aliejus ypatingų padažų kūrimui. Neatsiejama patiekalų sudėtinė dalis – čili pipiras.
Nigerijos maistą gerokai paįvairino Afrikoje viduramžiais ir vėliau šeimininkavę europiečiai. Nigerijoje portugalai įsteigė vergų mainų centrą. Taip čia atkeliavo ir šaliai neįprastas maistas. Nigerijoje pradėta valgyti pupas, tapijoką, kukurūzus. Iš Azijos atkeliavo tokie prieskoniai kaip cinamonas, pipirai, muskatas.
Abdulas aiškino, kad pats daug negamina, tačiau visada mėgsta valgyti skanų Nigerijos maistą.
Vaikinas siūlo išbandyti Shuku Shuku – gardų Nigerijos desertą.