Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indas Rajinder K. Chaudhary: mano namai yra Lietuvoje

Prieš 15 metų į Lietuvą atvykusio indo Rajinder K. Chaudhary gyvenimo istorija – puikiausias pavyzdys, kaip atkaklumas ir drąsa rizikuoti gali padėti sukurti puikią ateitį. Nepaisant visų sunkumų, su kuriais teko susidurti pradėjus gyvenimą Lietuvoje, indiškų patiekalų restorano „Sue‘s Indian Raja“ savininkas teigia savo ateitį siejantis su šia šalimi.
Restorano „Sue‘s Indian Raja“ savininkas Rajinder K. Chaudhary su Anglijos karaliene Elžbieta II.
Restorano „Sue‘s Indian Raja“ savininkas Rajinder K. Chaudhary su Anglijos karaliene Elžbieta II.

Sudėtinga pradžia

Prieš atvykdamas į Lietuvą Rajinder K.Chaudhary dirbo Maskvoje. Ten vyras vadovavo britų kompanijai, pardavinėjusiai alkoholinius gėrimus, kvepalus ir kosmetiką. Prekės buvo pardavinėjamos Baltijos ir kitose buvusios Sovietų sąjungos šalyse, mat tuo periodu buvo didelis šių prekių poreikis. Vyras pasakoja kas kartą, su žmona atvykdavęs į Lietuvą, pajusdavo keistą ramybę, kuri kažkuo jiems priminė Indiją, kur, kaip ir čia, žmonės labai šeimyniški, paprasti. Todėl su žmona nusprendė, kad jei pradės savo verslą kurioje nors Europos šalyje, tai bus Lietuva.

Į Lietuvą atvykęs 1997-aisiais, vyras pasakoja turėjęs didelių sunkumų. „Tuomet teisinė sistema buvo kiek pasenusi. Susidūrėme su daugybe problemų mėgindami išsinuomoti vietą restoranui. Norint įkurti restoraną reikėjo gauti kaimynų parašus tam, kad galėtum gauti licenciją pardavinėti alkoholinius gėrimus. Patalpas mums sutikęs nuomoti žmogus turėjo tuo pasirūpinti, tačiau kuomet mes sumokėjome avansą, sužinojome, jog daugumą parašų yra suklastoti.

Panašių problemų turėjau norėdamas išsinuomoti dar porą vietų. Per tris mėnesius netekau beveik visų savo pinigų, kuriuos turėjau investuoti į verslą. Tuomet nusprendžiau pasiduoti ir grįžti atgal. Žmona mane nuolat bandė įtikinti pabandyti dar kartą, nenuleisti rankų, nors pati tuo metu turėjo sveikatos problemų. Grįžtant į Maskvą mano žmona paliko šį pasaulį. Po poros mėnesių nusprendžiau grįžti į Lietuvą. Jutau, kad turiu taip padaryti vardan savo žmonos, kuri to labai norėjo, atminimo“, – prisiminė Rajinder K. Chaudhary.

Lemtinga pagalba

Pats gyvenu užmiestyje, ten taip gera, ramu. Kartais per visą dieną kelyje neišvysi nė vieno žmogaus. Indijoje taip nenutiktų niekada, ten gyvena apie 1,1 milijardo žmonių, – sakė indas.

Moteris, pas kurią vyras nuomojosi butą, patarė mėginti susirasti verslo partnerį, kad nebepasikartotų panašios istorijos, kaip prieš keletą mėnesių, mėginant pirmą kartą. Tačiau Lietuvoje tuo metu Rajinder K. Chaudhary nieko nepažinojo, buto šeimininkė pasiūlė verslą pradėti su jos dukra.

Dukra, kurią vėliau restorano „Sue‘s Indian Raja“ savininkas vedė, buvo medikė, todėl toks pasiūlymas vyrui pasirodė keistas. Bet versle ji nebuvo naujokė ir pažadėjo tik investuoti, pasistengti apsaugoti nuo nesėkmių, o į valdymą nesikišti. Verslą drauge jiedu pradėjo Jogailos gatvėje, 1998-ųjų balandį. Vyras teigia, kad tai buvo geriausias įmanomas sprendimas. Lietuvaitė žmona Lina Skutaitė – Chaudhary rūpinosi restorano personalu, įvairiais teisiniais klausimais, svarbiais momentais visada buvo šalia.

Pažadai sau

Dar vienu gyvenimo Lietuvoje iššūkiu, tik kur kas mažesniu, Rajinder K. Chaudhary pavadintų lietuvių kalbą. Vyras sakosi su ja turinti problemų iki šiol. „Nors ji turi panašumų į sanskrito kalbą, kuri yra indų kalbos pagrindas, ir net keletas tūkstančių lietuviškų žodžių turi tokią pat reikšmę, kaip hindi kalboje. Tačiau kalba man buvo problema, ypač todėl, kad netrukus atidariau keletą restoranų Latvijoje ir Estijoje. Kalbos visai susimaišė. Bet susišnekėti su lietuviais man padėjo tai, kad aš moku rusų kalbą. Nors lietuviai nelabai mėgsta kalbėti rusiškai, tačiau atsakydavo ir susišnekėti galėdavome“, – atvirauja Rajinder K.Chaudhary.

„Dabar suprantu apie 70 proc. lietuvių kalbos, tačiau pats kalbėti nedrįstu, bijau suklysti. Man pasisekė, kad daugybė lietuvių kalba angliškai. Tačiau nors poreikio didelio nėra, aš tikrai labai norėčiau išmokti šią kalbą“, – šypsosi vyras.

Ateities planai

Lietuvoje vyrą sužavėjo menas ir muzika. „Čia vyksta puikūs koncertai“, – sako jis. Taip pat Rajinder K.Chaudhary žavisi ir Lietuvos gamta.

„Pats gyvenu užmiestyje, ten taip gera, ramu. Kartais per visą dieną kelyje neišvysi nė vieno žmogaus. Indijoje taip nenutiktų niekada, ten gyvena apie 1,1 milijardo žmonių. O labiausiai man patinka Lietuvos klimatas. Žinoma, ilgiuosi Indijos ir draugystės ryšių ten. Lietuvoje turiu draugų, tačiau santykiai su jais nėra tokie artimi ir šilti. Kasmet keliauju į Indiją 4-5 kartus. Kadangi mano žmona dirba Dubajuje, užsuku keletui dienų pas ją. Ten pailsiu, pasikraunu ir grįžęs vėl galiu kibti į darbus“, – gyvenimo Lietuvoje džiaugsmais dalijasi pašnekovas.

„Tikiu likimu, jis mane atvedė į Lietuvą du kartus. Todėl manau, kad mano vieta yra čia, mano namai yra čia. Planuoju savo ateitį Lietuvoje“, – sako Rajinder K. Chaudhary.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais