Apie 11 valandą balsuoti į Konstitucijos apylinkę atvykęs Jonas 15min sakė, kad iš būsimos miesto valdžios tikisi didesnio dėmesio jaunimui.
„Tikiuosi, kad atsižvelgs į žmonių pageidavimus, o ne populiariausias problemas. Mano pageidavimas – skirti daugiau dėmesio jaunimui, gerinti dviračių takus, kad susisiekimas būtų geras, greitas. Taip pat – požiūris į vietas, kur renkasi jaunimas, jų gerinimas ir prieinamumas“, – sakė Jonas.
Tuo metu Mida konkrečių lūkesčių būsimam miesto vadovui neišreiškė, tačiau sakė, kad „džiaugiasi tuo, kur Vilnius eina, ir norėtų, kad ten eitų ir toliau.“
„Tikiuosi kompetentingos valdžios, kuri dalyvautų miesto valdyme, skirtingai nuo to, kaip buvo pastaraisiais pusantrų ar dvejus metus“, – kalbėjo Milda.
O štai kalbinti senjorai sakė norį, kad būtų skiriamas didesnis dėmesys Vilniaus mikrorajonams.
„Einu balsuoti su gerais lūkesčiais. Norėčiau, kad skirtų dėmesį Šanchajui [taip šnekamojoje kalboje vadinamos Šnipiškės, aut. pastaba], kuriame gyvenu. Žinote, čia visur betvarkė. Bet aš tikiuosi, kad bus gerai“, – šypsojosi Onutė.
Atvykęs balsuoti Vytas akcentavo eismo patogumą.
„Kad skirtų dėmesį miestui, kad būtų gera judėti – ir turintiems automobilius, ir pėstiesiems. Norisi, kad būtų geriau“, – vylėsi jis.
Nori ūkiško mero
Kita vilnietė Roma sakė, kad nori, jog būsima valdžia „gerintų ir puoštų miestą.“
„Norėčiau, kad skirtų dėmesį viešajam transportui, ugdymo įstaigoms. Kiek žinau, vietų jose trūksta. Man tai neaktualu, bet jaunimui – labai“, – nurodė Roma. Ji pridūrė, kad išsirinkti, kam atiduoti savo balsą, lengva nebuvo – teko pagalvoti.
Gabrielius taip pat sakė norįs, kad didesnis dėmesys būtų skiriamas viešajam transportui ir didesniems projektams, pavyzdžiui, nacionalinio stadiono statybai, mokyklų tinklo plėtrai.
„Kad būtų daugiau darbo ir mažiau barnių“, – sakė jis.
O štai Rolandas sakė, kad norisi „labiau ūkiško mero“ ir kaip taisytiną sritį paminėjo gatvių siaurinimą.
„Taip pat [norisi dėmesio] naktiniam gyvenimui, kultūrai. Galiausiai mikrorajonai, esantys toliau nuo centro, yra visai nesutvarkyti“, – problemas vardijo Rolandas.
Jis neslėpė, kad išsirinkti, už ką balsuoti buvo sunku.
„Visi kandidatai labai prasti ir nėra iš ko rinktis. Tiesiog reikia rinktis kažką ne tokio blogo“, – sakė jis.
Kai kurie vilniečiai įvardijo principus, kuriais norėtų, kad remtųsi būsimas miesto vadovas.
„Tikėčiausi skaidrios, demokratiškos, sąmoningos ir jautrios įvairioms visuomenės grupėms valdžios. Bet čia yra utopiška“, – svarstė Povilas.
Tiesa, buvo ir tokių, kuriems sunkiai sekėsi įvardyti, kokioms sritims reikėtų skirti daugiau dėmesio.
„Sunku atsakyti nepasiruošus“, – sakė Aleksas, kuris tvirtino, kad visgi nesunkiai apsisprendė, kam skirs savo balsą.
O kai kurie atvykusieji balsuoti susidūrė su netikėtomis problemomis – štai Konstitucijos apylinkėje panorėjusi balsuoti moteris 15min žurnalistams piktinosi, kad jai nebuvo leista to padaryti.
„Ir dar nori, kad eitume balsuoti?!”, – pyko ji, nors galiausiai pripažino, kad yra ne vilnietė.
Paaiškinus, kad ji galėjo balsą atiduoti išankstinių rinkimų dienomis ji toliau tūžo, kad apie tai buvo „skelbta nepakankamai” informacijos.
„Tai dabar turėsiu į kitą miestą važiuoti? Eina n....“, – rusiškai plūdosi moteris.
Vilniaus rajono gyventojai nori geresnių kelių
Vilniaus rajone, Riešės rinkimų apylinkėje, kalbinti žmonės dažniausiai įvardijo, kad iš būsimo mero tikisi daugiau dėmesio keliams ir švietimui.
„Tikiuosi, kad nauja valdžia žiūrės tęstinius darbus, kaip daryti, kad jie būtų atlikti, nes nepabaigti asfaltavimo darbai. Kad gyventojai būtų informuojami. Galbūt socialiniuose tinkluose galėtų būti daugiau informacijos, kad žmonės žinotų, kas vyksta, nes kai nežino, prasideda pykčiai. Tikiuosi, kad nauja valdžia komunikuos daugiau su gyventojais ir visi bus patenkinti“, – 15min sakė Rytis.
Su šeima atskubėjęs balsuoti Jonas antrino, kad Vilniaus rajone reikia tvarkyti kelius bei spręsti švietimo problemas.
„Darželiuose labai trūksta vietų. Turime vaiką ir negauname vietos. Dabar esame eilėje 170-imti“, – sakė vyras.
Jis pridūrė, kad savivaldos rinkimuose „kasmet vis būna tas pats per tą patį“, bet balsuoti reikia.
O senjorai Aldona ir Vladas sutartinai tvirtino, kad pirma problema, kurią reikia spręsti, – švietimo kokybė.
„Turime tris anūkus ir švietimas labai atsilikęs. Programos labai prastos“, – sakė Aldona.
„Atsilikęs nuo Europos, niekas neapgalvota“, – sutuoktinei atitarė Vladas.
Tuo metu Irma, kuri atvyko balsuoti su vyru Nauriu, sakė, kad tikisi, jog valdžia „dirbs žmonių, o ne savo labui.“
Paklausus, ar lengva buvo apsispręsti, už ką balsuoti, moteris pridūrė: „Apsisprendžiau, bet, žinokit, su vyru dar ginčijamės“, – sakė Irma.
Vilniaus rajono gyventoja Aida pripažino, kad kandidatų, už kuriuos būtų norėjusi balsuoti, nebuvo, tačiau išsirinkti pavyko pažiūrėjus debatus ir pasidomėjus, ką kandidatai siūlo rinkiminėje programoje.
„Tikiuosi pokyčių šitame rajone, nes per pastaruosius metus nelabai kas vyko, tik degradavo šitas rajonas. Aš pati vaikų neauginu, tai man svarbus pasiekiamumas, viešasis transportas, keliai. Jų kokybė labai prasta. Pasiekiamumas ir keliai yra didžiausias pokytis, kurio norėčiau“, – 15min komentavo Aida.
Tuo metu Violeta komentavo, kad rajone galėtų būtų pagerintas gatvių apšvietimas, bet apskritai gyvenimą čia įvertino kaip neblogą.
„Be abejo, galima ir geriau, ir šaligatvių daugiau reikėtų, bet šiais metais buvo visai neblogai“, – sakė ji.