Marcinkonyse įsikūręs gamtinio rezervato lankytojų centras siūlo apžiūrėti specialiai Čepkeliams skirtą ekspoziciją. Ar žinote, kaip susiformavo didžiausia Lietuvos pelkė? Kas yra pelkės kilimas ir žemyninės kopos? Kuo ši vieta ypatinga?
1,5 km per pelkėtuosius Čepkelius nusidriekęs mokomasis takas – galimybė iš arčiau susipažinti su rezervato gamta. Beje, lankytojus netrukus nudžiugins atnaujintas takas ir rekonstruotas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsivers kvapą gniaužiantis kraštovaizdis: paslaptingoji pelkė, nuo vėjo siūbuojančios pušys ir padangę raižantys paukščiai. Kas gali būti gražiau?
Zackagirio, arba, kaip sako vietos gyventojai: „Dziackagirio“ pažintinis takas prasideda prie lankytojų centro ir tęsiasi kone 14 km. Jeigu manote, kad šis atstumas Jums per ilgas – pasirinkite 7 arba 10 km atkarpą.
Gamtiniame rezervate aptinkamos net 48 saugomų paukščių rūšys. Rezervate įkurtas ornitologinis centras pritraukia būrius paukščių stebėtojų. Beje, čia galima išvysti ir gražiausiu Lietuvos paukščiu tituluojamą žalvarnį. Atpažinti stulgį padės raibas kūnelis ir ilgas snapas. Beje, į perkūno oželį panašus Čepkelių gyventojas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Retai sutinkamą Didžiąją kuolingą išduoda ilgas ir lenktas snapas, žalsvos plunksnos ir raudonas viršugalvis – žaliąją meletą.
Čepkelių gamtiniame rezervate gausu retų augalų ir gyvūnų, tad siekiant apsaugoti unikalią gamtą, lankymasis ribojamas. Pasivaikščioti pažintiniais takais leidžiama nuo liepos 1 d. iki balandžio 1 d., tačiau planuodami kelionę – būtinai susisiekite su direkcijos darbuotojais, kurie jums suteiks specialų leidimą.
Čepkelių gamtinis rezervatas fotografo akimis: