Apuokai į gamtą bus paleisti naudojant vadinamą minkštąjį paleidimo būdą. Tai reiškia, kad jaunikliai patys pasirinks išskridimo laiką ir turės galimybę grįžti į adaptacinį voljerą, kuriame ras ėdesio, jei pirmomis gyvenimo laisvėje dienomis nepavyktų jo susimedžioti gamtoje.
Lietuvos zoologijos sode išskilę didieji apuokai mokosi gyventi laukinėmis sąlygomis, miške įrengtame adaptaciniame voljere. Jame, gaudydami gyvą grobį, apuokai tobulina medžioklės įgūdžius, kurie bus gyvybiškai svarbūs gamtoje.
Siekiant surinkti kuo daugiau informacijos apie šių retų, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų paukščių gyvenimo būdą, paukščiams uždėti GPS siųstuvai. Jų pagalba paukščiai bus sekami ir po jų paleidimo. Iš siųstuvų surinktų duomenų pirmiausia bus galima sužinoti ar paukščiai yra sveiki ir sėkmingai migruoja. Vėliau iš siųstuvų perduotų koordinačių bus galima spręsti apie paukščių gyvenimo būdą, apsistojimo vietą, pasirinktus medžioklės plotus.
Didieji apuokai į gamtą paleidžiami vykdant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą – „Didžiojo apuoko (Bubo bubo) veisimas ir jo paleidimas į gamtą“, kurį Lietuvos zoologijos sodas įgyvendina kartu su partneriu – Ekosistemų apsaugos centru.