Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 18

„Lydeka 2021“: sodybose prie vandens aplinkosaugininkai rado 8 neteisėtus žvejybos įrankius

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tęsia akciją „Lydeka“ ir prieš pavasarinį lydekų nerštą imasi visų prevencinių priemonių. Per dvi dienas Klaipėdos aplinkosaugininkai 7 sodybose aptiko 8 draudžiamus žvejybos įrankius. Be to, kartu nustatė pažeidėją, medžiojusį su neteisėtu naktinio matymo priedėliu.
Aplinkosaugininkai pas A.Budrį aptinka negyvas lašišas
Aplinkosaugininka / Kadrai iš Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektorių filmuotos medžiagos

Klaipėdos aplinkosaugininkai vykdė reidus Kretingos rajone, sodybose prie vandens telkinių.

Pirmosios dienos reido rezultatai – sodybose aptikti 5 neteisėti žvejybos įrankiai (2 žeberklai ir 3 tinklai). Keturių sodybų šeimininkams už draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir kiekvienam teks sumokėti iki 200 eurų baudą.

Kitą dieną prie Klaipėdos aplinkosaugininkų prisijungė ir Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Kretingos ir Plungės rajonuose trijose sodybose rasti du žeberklai ir viena neleistina gaudyklė. Asmenims surašyti administracinių nusižengimų protokolai, visiems trims taip pat gresia baudos iki 200 eurų.

„Lydekos, kaip vandens telkinių plėšrūnės, – svarbi ekosistemos dalis. Todėl, kad apsaugotume neršiančias lydekas, akciją vykdysime ir toliau. Džiaugiamės, kad paimti draudžiami ne mėgėjų žvejybos įrankiai nebebus panaudoti“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Aplinkos apsaugo pareigūnai primena, kad už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjams gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams. Lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Antrąjį vakarą, jau sutemus, aplinkosaugininkai patikrino medžioklę Plungės rajone. Nustatyta, kad vienas medžiotojas medžiojo su naktinio matymo priedėliu. Už tokią medžioklę jam gresia bauda iki 1700 eurų, teisės medžioti atėmimas iki 5 metų ir šautuvo su priedėliu konfiskavimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs