Europos Sąjunga yra išsikėlusi ambicingą tikslą iki 2050 m. tapti pirmuoju žemynu pasaulyje, kurio suminis poveikis klimatui bus neutralus, o iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas Europoje planuojama sumažinti perpus.
Šilumos izoliacijai šioje kovoje tenka bene didžiausias vaidmuo. Juk net 75 proc. viso energijos taupymo potencialo pastatuose sudaro jų apšiltinimas. PAROC akmens vatos gaminiai sudaro vientisą šilumos izoliacijos apvalkalą pastatui – sienoms, stogams, grindims ir sumažina energijos suvartojimą šildymui, vėsinimui, eksploatacijai bei CO2 išmetimą į aplinką.
Akmens vata yra puikus pasirinkimas, kai kalbame apie tvarumą, nes kiekvienai akmens vatos gamybos metu į orą išmetamai tonai CO2 per 50 metų tenka 200 tonų CO2, kurių eksploatavimo metu neišmeta akmens vata apšiltinti pastatai. Santykis 1:200 daug ką pasako.
PAROC tvarumo priemonės
„Mūsų tvarumo samprata yra tokia, kad, tenkindami šiandienos poreikius, ateityje gyventume geriau, – sako PAROC rinkodaros vadovė Baltijoms šalims dr. Audronė Endriukaitytė. – Esame įsipareigoję galvoti kokių pasekmių mūsų veikla turės ateityje. Todėl, kurdami pridėtinę vertę visoms suinteresuotoms šalims, privalome rūpintis savo planeta ir jos gyventojais. Plėtodami savo verslą visame pasaulyje, jaučiame atsakomybę ir siekiame, kad mūsų bendrovių suminis poveikis klimatui būtų teigiamas“.
PAROC akmens vatą gaminanti „Owens Corning Paroc“ kompanija iki 2030 m. yra išsikėlusi tikslą padvigubinti teigiamą akmens vatos izoliacinių gaminių poveikį aplinkai, perpus sumažinti neigiamą veiklos poveikį, didinti darbuotojų įsitraukimą į šiuos procesus ir puoselėti geranoriškus ryšius su bendruomenėmis. Šiems tikslams pasiekti yra numatyta visa eilė labai konkrečių priemonių.
„Pirmiausia, tai tikimės pasiekti, kad visos mūsų gamyklos dirbtų be atliekų, – sako dr. A.Endriukaitytė. – Kitaip tariant, visos gamybinės atliekos turi būti perdirbamos gamyklose. Lietuvoje veikianti akmens vatos gamykla jau pernai nebeišvežė jokių akmens vatos atliekų į sąvartyną“.
Siekiant sumažinti CO2 emisijas 50 proc. yra numatyta eilė priemonių PAROC akmens vatos gamyboje, taip pat ir žaliosios elektros energijos panaudojimas. Lietuvos gamykla jau keleri metai iš eilės naudoja žaliąją elektros energiją. Efektyvus gaminių suspaudimas pakavimo metu yra dar vienas reikšmingas žingsnis. Suspaustų gaminių pervežimui ir laikymui reikia mažiau vietos, mažiau pakuočių, o tai reiškia – ir mažiau pakuočių atliekų, bei mažiau transporto tam pačiam akmens vatos kiekiui pervežti. Gamyklose universalios PAROC akmens vatos plokštės pakavimo metu yra suspaudžiamos net iki 40 – 70 proc. savo tūrio. Vilniaus gamykloje plačiausiai naudojamos PAROC Ultra plokštės suspaudžiamos 60 proc.
Atliekų perdirbimo sistema REWOOL
„Owens Corning Paroc“ yra sukurta sistema „Paroc REWOOL“, prisidedanti prie žiedinės ekonomikos ir tvarios ateities kūrimo. Ši paslauga apima klientų poreikiams pritaikytus PAROC akmens vatos atliekų priėmimo iš statybų aikštelių ir statybinių konstrukcijų gamybos vietų sprendimą. „Paroc REWOOL“ sistema buvo pradėta naudoti Švedijoje 1996 m. Nuo tada ši sistema nuolat plėtojama pritaikant naujausias technologijas, klientų poreikiams tinkamus sprendimus bei plečiantis į naujas rinkas. Ši sistema skirta efektyviai panaudoti akmens vatos atliekas, susidarančias statybų aikštelėse ir konstrukcijų gamybos vietose. Nuo 2020 m. patobulinta „Paroc REWOOL“ sistema taikoma ir Suomijoje. Ateityje tokia sistema bus įdiegta ir kitose šalyse veikiančiose „Owens Corning Paroc“ gamyklose.
„Owens Corning Paroc“ indėlis į naujausią Europos Sąjungos žaliojo kurso politiką yra kompleksinis atskirų priemonių rinkinys, apimantis tiek gamybą, tiek transportavimą, energetiką, perdirbimą ir kitus tvarius sprendimus.
Apie „Owens Corning“
„Owens Corning“ – pasaulinė statybai ir pramonei skirtų medžiagų rinkos lyderė. Bendrovė vysto tris verslo veiklos sritis, sutelktas į plataus asortimento izoliacijos, stogo dangų ir stiklo pluošto kompozitų gamybą bei plėtrą. Pasitelkusi 19 000 talentingų darbuotojų 33 šalyse, „Owens Corning“ siūlo inovatyvius gaminius ir tvarius sprendimus, orientuotus į energijos vartojimo efektyvumą, gaminių saugumą, atsinaujinančius energijos šaltinius, ilgalaikę infrastruktūrą ir darbo efektyvumą. Šie sprendimai sukuria esminį išskirtinumą kompanijos klientams ir prisideda prie geresnio pasaulio kūrimo. Pagrindinė „Owens Corning“ būstinė įsikūrusi Toledo mieste (Ohajo valstija, JAV). 2020 m. bendrovės apyvarta sudarė 7,1 mlrd. JAV dolerių. 1938 m. įsteigta bendrovė jau 66 metus iš eilės įtraukiama į stambiausių įmonių sąrašą „Fortune 500®“. Daugiau informacijos rasite apsilankę svetainėje adresu www.owenscorning.com.