Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 26

Nutolusią saulės elektrinę įsigijęs vilnietis: „Neliko argumentų, kodėl jos neturėti gyvenant bute“

Vasario mėnesį nutolusią elektrinę įsigijęs vilnietis Tadas Kvedaras džiaugiasi tokiu sprendimu. Pasak jo, investicija į žaliąją energiją atsiperka greičiau nei galima tikėtis, o valstybės skiriama kompensacija tampa svariu argumentu, kodėl verta pasinaudoti teikiama parama.
Saulės elektrinė
Saulės elektrinė / 123rf.com nuotr.

Finansų srityje dirbantis vyras sako apie tokią idėją svarstęs jau kurį laiką, nors sprendimą galutinai sutvirtino galimybė pasinaudoti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiama kompensacija. „Valstybės parama padengianti iki 30 proc. išlaidų yra tikrai reikšminga. Šiuo metu naudojame 3 kW, tačiau papildomai užsisakėme dar 2 kW, esame labai patenkinti“, – sako T.Kvedaras.

Į nutolusią saulės elektrinę T.Kvedaras investavo apie 3 tūkst. eurų, iš kurių – jau dalį spėjo susigrąžinti. Įsigydamas nutolusią saulės elektrinę jis planavo, kad ši atsipirks maždaug per 10 metų, tačiau skaičiai kalba patys už save – sulaukęs valstybės paramos mano, jog investicijų grąžos laikotarpis sutrumpės kone perpus.

„Saulės elektrine naudojamės dar tik porą mėnesių, dar nebuvo vasaros sezono, kai energijos bus pagaminama gerokai daugiau, todėl tikroji nauda bus aiškesnė ateityje. Tačiau jau dabar matau – investicija net be APVA paramos atsipirktų per 6,5 metų, su APVA šis laikotarpis tik dar labiau sutrumpėja. Apskritai pasaulyje didėja elektros poreikis, todėl esu įsitikinęs – jos kaina tik didės, o tuomet greitės ir elektrinės atsiperkamumas“, – mintimis dalijasi T.Kvedaras.

Šiuo metu jo trijų asmenų šeima per mėnesį suvartoja maždaug 370 kW elektros, iki pandemijos šis skaičius būdavo apie 10–15 proc. mažesnis. „Esame tipiniai šalies gyventojai, neturime kažkokių ypatingų poreikių“, – sako pašnekovas.

Tačiau be finansinės grąžos svarbiu motyvu įsigyti nutolusią saulės elektrinę iš „Ignitis saulės parkų“ tapo ir galimybė tapti žaliosios energijos gamintoju, naudoti atsinaujinančius išteklius – T.Kvedaras sako jaučiantis pareigą prisidėti prie tvaresnių, aplinką tausojančių sprendimų. „Man nėra tas pats, kur gyvenu, kur gyvena mano šeima, artimieji, nėra tas pats, ką valgome, kuo kvėpuojame. Norėtųsi, kad kiekvienas namų ūkis pats gamintų jam reikalingą energiją, todėl labai džiaugiuosi galėdamas prie to prisidėti“, – sako jis.

Pasak jo, atsinaujinančių išteklių išnaudojimas – tai sumanus žvilgsnis į ateitį, investicija į ateities kartas. Esą jei pažangios technologijos leis ne tik pagaminti daugiau energijos, bet ir ją taupyti vartojant, tiek saulės jėgainės, tiek saulės elektrinės greitu metu taps norma.

„Esu šios idėjos ambasadorius. Nutolusi elektrinė pašalino visas kliūtis ir argumentus, kodėl negaliu turėti saulės elektrinės savo bute, sode ar kitur. Kita vertus, tenka pripažinti, kad investicijų suma daugeliui Lietuvos žmonių vis dar yra gana didelė, ne kiekvienas gali sau tai leisti, tačiau investicijos sugrįžta“, – sako T.Kvedaras.

Saulės parką įsigijusi šeima puoselėja ir kitas darnias idėjas – T.Kvedaro namuose kruopščiai rūšiuojamos atliekos, naudojamos mažiausiai energijos naudojančios elektros lemputės, šeima turi įsidiegusi automatinę-išmaniąją būsto šildymo sistemą. „Nesu fanatikas, tačiau jaučiu atsakomybę prieš mūsų visų planetą“, – tikina T.Kvedaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos