Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 11 24

Populiarėjančios kavos kapsulės – nauja rykštė ekologijai: didžiosios Anglijos įmonės pradeda jų perdirbimą

Jungtinėje Karalystėje didieji kavos kapsulių gamintojai kartu su nauja nevyriausybine organizacija pradeda kavos kapsulių perdirbimo programą, skirtą taršai mažinti.
Kavos kapsulės
Kavos kapsulės / 123RF.com nuotr.

Programos iniciatoriai atkreipė dėmesį į tai, kad karantino metu daugybė žmonių dirba namuose ir geria daug kavos (ypač brangios, vadinamosios premium kavos) iš JK labai populiarių kapsulinių aparatų, tačiau nežino, kur dėti panaudotas kavos kapsules. Nauja nepelno organizacija „Podback“ nori jiems padėti.

Panaudotų kapsulių perdirbimo problema vis aktualesnė – rinkos tyrimų bendrovė „Mintel“ prognozuoja, kad šiais metais JK bus parduota kavos kapsulių už 260 milijonus svaro sterlingų, palyginti su 210 milijonų svarų sterlingų pernai.

Didžiausi JK kavos gaminių prekės ženklai – „Nestlé“ ir „Jacobs Douwe Egberts“ nutarė suvienyti jėgas, norėdami sukurti pirmąją nacionalinio masto perdirbimo programą, kurią ir vykdys nauja ne pelno siekianti organizacija „Podback“.

Kaip rašoma portale businessgreen.com, JK kasdien išgeriama daugiau nei 95 milijonai puodelių kavos ir vienai kavos porcijai skirtos kapsulės tapo tikra aplinkos rykšte, nes dažnai jos tiesiog atsiduria sąvartynuose, kur joms suirti gali prireikti 500 metų.

„Podback“ atlikta vartotojų apklausa parodė, kad daugiau nei trečdalis kavos kapsulės naudojančių žmonių nežino, kad jas apskritai galima perdirbti. Šios kapsulės gaminamos iš plastiko, folijos ir aliuminio mišinio, be to, jose lieka ir kavos dalelyčių, todėl standartinėms komunalinių atliekų įmonėms iš tiesų gali būti sunku jas perdirbti, o šiukšles rūšiuojantys gyventojai dažnai nežino, kur tokias kapsules priduoti.

Naujoji programa pasiūlys įvairių būdų atsikratyti panaudotų kavos kapsulių, kurios vėliau bus perdirbtos tam skirtuose perdirbimo centruose. Vykdant šią programą, visoje Jungtinėje Karalystėje planuojama įrengti apie 6500 kapsulių surinkimo taškų, be to, siūloma įrengti kapsulių pridavimo punktų prekybos centruose. Taip pat planuojama, kad vėliau vartotojai, perkantys maistą internetu, galėtų atiduoti panaudotas kapsules tiesiog užsakymą atvežusiam kurjeriui, kuris jas pristatytų į surinkimo punktą.

Dabar „Podback“ ragina ir kitas plastikines ar aliuminines kavos kapsules gaminančias įmones prisijungti prie programos. „Mes kartu su „Nestlé“ kviečiame visas kompanijas pamiršti komercinę konkurenciją ir bendradarbiauti tarpusavyje bei su mažmenininkais, kad mūsų vartotojams būtų kuo lengviau perdirbti kavos kapsules“, – kalbėdamas su britų leidiniu „The Guardian“ sakė JDE generalinis direktorius ir „Podback“ valdybos direktorius Toby Bevansas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos