Sraunios upės ir vingiai, kvapą gniaužiančios atodangos, milžiniški riedulynai, autentiški miesteliai, įspūdingi piliakalniai – visa tai išsibarstę 13 tūkst. kv. m plote. Nėra abejonių, Salantų regioninis parkas sužavės ir kultūros, ir gamtos entuziastus.
Norintys pailsėti nuo miesto triukšmo ir šurmulio gali pasivaikščioti pažintiniais takais.
Pasirinkus „Gamtos taką“ nesunku pasijausti lyg atsidūrus tikrų tikriausioje tundroje – tokį įspūdį sukuria neįprastas kraštovaizdis bei unikalūs riedulynai. Šis 2 km takas pritaikytas ir negalią turintiems lankytojams.
Vaikštinėjant kitu taku galima apžiūrėti griežtai saugomą „Natura 2000“ teritoriją. Iš Šilalės kaimo patogu nueiti prie penkto didžiausio Lietuvos akmens, vadinamo „Šilalės kūju“.
Praėjus pro kuklią, tačiau unikalią Kalnalio bažnyčią verta nupėdinti dar kelis šimtus metrų ir užlipti į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys Salanto slėnio vaizdai.
Salantų regioninį parką galima apžiūrėti važiuojant 43 km ilgio besitęsiančiu dviračių taku ar tiesiog automobiliu. Ekstremalius įspūdžius mėgstantys lankytojai gali pasirinkti vandens kelią ir baidarėmis plaukti vingiuotąja Minija.
Jeigu nusprendėte apsilankyti Salantų regioniniame parke, būtinai užsukite į lankytojų centrą ir muziejus, kurių čia yra net keli. Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje galima apžiūrėti uolienų, retų medžių ir augalų kolekcijas, akmenines skulptūras. Taip pat verta apsilankyti ramybę spinduliuojančioje Orvidų sodyboje bei žymiojo vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje.
Aprodyti parką, iš anksto susitarus, gali direkcijos darbuotojai, tačiau tai nėra būtina – nepasiklysti padės informacinės lentelės ir žemėlapiai. Per vieną dieną nespėję aplankyti visų vietų lankytojai gali apsistoti čia pat įsikūrusiose kaimo turizmo sodybose.
Salantų regioninis parkas fotografo akimis: