2021 04 20

Žalio namo svajonė tapo realybe: „Išėjęs į pensiją noriu gyventi patogiai“

Vilkaviškyje gyvenantis Rimantas Baronas prieš daugiau nei dešimtmetį sau pasakė – ateities namus kurs taip, kad šie būtų ne tik patogūs gyventi, bet ir draugiški aplinkai. Žaliosios energijos šalininku save vadinantis dar 2010-aisiais įsirengė saulės kolektorius, netrukus namuose atsirado granulinis šildymo katilas, o dabar stogą padengė saulės moduliais.
Saulės jėgainė
Saulės jėgainė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gyventi energetiškai žaliame name – sena jo svajonė, ji esą naudinga dėl daugelio priežasčių: tiek finansinių, tiek idėjinių, tiek kasdienio komforto, kuris R.Baronui itin svarbus.

„Esu vyresnis žmogus, galvoju apie savo senatvę, todėl juokaudamas sakau – išėjęs į pensiją noriu gyventi patogiai, be rūpesčių, noriu gulėti ant sofkutės ir tiesiog spaudinėti mygtukus“, – linksmai komentuoja jis.

Komforto siekimas ir tvaresnių sprendimų paieškos jį paskatino pasidomėti saulės elektrinėmis. Tokią įsigyti savo namuose jis sako svarstęs jau seniai, todėl atsiradus galimybėms nesudvejojo – prieš kelis mėnesius ant stogo įsirengė „Ignitis“ saulės elektrinę.

„Nors elektrinę turiu tik nuo kovo mėnesio, jau dabar galiu drąsiai sakyti – tai vienas geriausių sprendimų. Jis pasiteisina tiek ekologine, tiek ekonomine prasmėmis – atsinaujinančių išteklių naudojimas padeda kurti švaresnę aplinką, padeda sutaupyti“, – sako R.Baronas.

Įprastai panašiu metu už elektrą jam tekdavo sumokėti daugiau nei 70 eurų per mėnesį, tačiau jau kovą sąskaita sumažėjo dviem trečdaliais, ji tesiekė 19 eurų. Šiltuoju sezonu, kai saulės bus gerokai daugiau, ši suma turėtų būti net nulinė, o pagaminta perteklinė elektros energija bus sėkmingai panaudota atėjus šildymo sezonui. Labai patogu yra tai, kad „saulės elektros gamybos metai“ yra nuo balandžio 1 d. iki kitų metų kovo 31 d.

Priimti sprendimą įsirengti saulės elektrinę R. Baroną paskatino ir šiuo metu teikiama valstybės parama – Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) finansavimas tapo didele motyvacija nelaukti rytojaus ir imti gaminti elektrą pačiam jau dabar.

„Tai tiesiog efektyvu. Parama labai paskatino – iš sumokėtų 6600 eurų APVA dėka 1900 eurų susigrąžinau. Džiaugiuosi sklandžiai vykusiais procesais, įmonės pagalba – viską pavyko įgyvendinti labai operatyviai. Dabar belieka įsigyti oras-vanduo šilumos siurblį ir galėsiu sakyti, kad gyvenu visiškai žaliame name“, – šypsosi R.Baronas.

Savo pavyzdžiu jis įkvėpė ir kaimynus, bičiulius – pasak jo, pamatę saulės elektrinės teikiamas naudas, ne vienas jų ėmė svarstyti galimybę ją įsigyti.

„Jei finansinės galimybės leidžia – tikrai rekomenduočiau visiems. Nesvarbu, ar elektrinė didesnė, ar mažesnė – tai individualu, tačiau tikiu, kad toks apsisprendimas yra ateitis, kad perspektyvoje vis daugiau gyventojų patys taps „žaliosios“ energijos gamintojais“, – sako jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis