„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 12 08

Žaliosios inovacijos versle: ne tik ekologiškesnė gamyba, bet ir aukštesnė kokybė klientams

Platesnį mastą įgaunant ne tik kalboms, bet ir darbams, susijusiems su žaliąja ekonomika ir į ekologiją orientuotomis inovacijomis, lietuviško verslo sėkmės istorijų sąrašas vis pildosi. Išmaniai gamybiniam atsinaujinimui panaudodami Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas Europos Sąjungos investicijas, lietuviai kelia ekologinę kartelę savo konkurentams, o kartu ima siūlyti dar geresnę produkciją savo klientams.
Straipsnio iliustracija
Straipsnio iliustracija / Shutterstock

Vis daugiau įmonių šalyje pradeda diegti neigiamą poveikį aplinkai mažinančius ir gamtos išteklius tausojančius technologinius procesus, įsigyja įrenginius ir gamina žaliavas taupančius gaminius bei teikia aplinkai draugiškas paslaugas.

Daugiau dėmesio žaliesiems sprendimams

Viena lyderiaujančių lanksčių pakuočių su fleksografine spauda gamintojų Baltijos šalyse UAB „IOCO Packaging“ naudojasi ES struktūrinių fondų teikiamomis galimybėmis atnaujinti savo įrangą.

„Paskutinis įgyvendintas įmonės projektas buvo fleksografinės spaudos ir laminavimo įrenginių, skirtų maisto pramonės lanksčioms pakuotėms gaminti, įsigijimas. Naujos kartos spausdinimo linija leidžia ženkliai sumažinti gamybos poveikį aplinkai, nes ji pritaikyta naudoti pažangiausias vandens pagrindu grįstas spausdinimo technologijas.

Kadangi įmonė savo gamybos procesuose dalinai dar naudoja etilo tirpiklio pagrindu pagamintus dažus, tai aplinkos taršos mažinimo problema buvo išspręsta įsigyjant modernų lakiųjų organinių junginių deginimo įrenginį. Lakieji organiniai junginiai jame sudeginami iki minimumo, o pagaminta perteklinė šiluma yra panaudojama įmonės gamybinių, žaliavų sandėlio ir pagalbinių patalpų apšildymui“, – pasakojo įmonės „IOCO Packaging“ kokybės ir pirkimų direktorius Arūnas Audickas.

Ką tik projektą baigusi įmonė nestovi vietoje – šiuo metu judama link naujų tikslų, prie kurių keletą ateinančių metų prisidės ES investicijos.

Ekoinovacijų diegimas atneša konkurencinio pranašumo

Aplinką tausojančias naujoves įsidiegė ir metalo konstrukcijų gamybos ir montavimo įmonė UAB „Kauno pramontažas“. Jų įgyvendintas projektas – solidus cecho įrangos atnaujinimas.

Nors šiuo metu galutinį projekto rezultatą vertinti yra sunku dėl karantino, kuris neleidžia naudoti visų gamybos pajėgumų, įmonės darbuotojams yra priežasčių džiaugtis. Įmonė dabar gali pasigirti aukštesne produkcijos kokybe, spartesne gamyba, mažesne skiediklių tarša ir – tai pačius įmonės darbuotojus nustebino labiausiai – mažesnėmis elektros sąnaudomis.

„Dabar galime didžiuotis, kad gamindami aukštos kokybės statybines metalines konstrukcijas neturime rinktis tarp gamtos tausojimo ir patrauklios gaminių kainos. Matome, jog nauji klientai tai vis labiau vertina, o senieji pastebi teigiamus pokyčius.

Matome, jog nauji klientai tai vis labiau vertina, o senieji pastebi teigiamus pokyčius.

Projekto eigoje supratome, kad procesas nėra paprastas – ne tiek iš administracinės pusės, kiek dėl kylančių įrangos įsigijimo ir įdiegimo rūpesčių. Tokiems projektams besiruošiančių įmonių vadovai turėtų nusiteikti, kad atsiras šiokių tokių papildomų komplikacijų, administracinio darbo,“ – patirtimi dalinosi „Kauno pramontažo“ projektų vadovas Vytautas Brazys.

Norintiems tapti ekologiškesniems – sprendimų daug

Anot įmonės „IOCO Packaging” atstovo A. Audicko, kiekviena įmonė galėtų sugalvoti ir sau pritaikyti bent keletą sprendimų, kurie padėtų tapti ekologiškesniems ir konkurencingesniems rinkose. Būtent dėl to jis rekomenduoja aktyviai domėtis pasaulinėmis tendencijomis: lankytis parodose, inovacijų seminaruose, skaityti mokslinių ir rinkos naujienų straipsnius pagal verslo tipą tam skirtuose žurnaluose, portaluose. Taip pat rinkti informaciją socialiniuose tinkluose, suprasti savo įmonės bei verslo partnerių bei klientų poreikius.

Tokiu būdu lengva pasiekti balansą ir klientams siūlyti naujos kartos produkciją be papildomų kaštų. Jo nuomone, svarbu neužsisėdėti ir neatsilikti su esamomis gamybinėmis technologijomis bei požiūriu, nes vis daugiau dėmesio kreipiama į ekologiškumą – draugiškų aplinkai ar perdirbamų pakuočių kūrimą, pakuočių surinkimo bei antrinio perdirbimo ar panaudojimo svarbą, kitų su ekologija susijusių rodmenų mažinimą – tai neišvengiamai formuos rytojaus paklausą.

Svarbu neužsisėdėti ir neatsilikti su esamomis gamybinėmis technologijomis bei požiūriu.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama Lietuvos įmones diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas, kviečia domėtis įvairiais būdais, kaip savo įmonėje

galima taikyti beatliekines ir mažaatliekines technologijas. Jų ekonominę naudą jau pajuto investicijomis pasinaudojusios įmonės. Būkime ekologiškesni ir „žalesni“! Sekite naujienas

www.esinvesticijos.lt ir www.eimin.lrv.lt


Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“