Pažintį su autentiška gamta geriausia pradėti lankytojų centre, įsikūrusiame Aleknonių kaime. Kaip paaiškino Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis, netrukus duris atvers atnaujinta ekspozicija, skirta įdomiausiems gamtiniams kompleksams. Sužinosite apie migruojančius ir vandens paukščius bei susipažinsite su Žuvinto ežero gamtine raida, aukštapelkėmis. Interaktyvi ekspozicija – būdas mokytis smagiai.
Taip pat ruošiamasi atnaujinti mokomąjį Žuvinto ežero taką, kurio gale įrengtas specialus paukščių stebėjimo bokštelis. Ar teko girdėti linksmai trelę traukiančią ūsuotąją zylę? Ne? Tuomet apsilankyti rezervate tiesiog privalote.
Pasirinkę Buktos miško pažintinį taką susipažinsite su laukine sengirės gamta. Beveik 2 km ilgio takas vingiuoja pro unikalų skroblyną ir pelkėtą mišką. Pakeliui išvysite ne vieną informacinį stendą – susipažinkite su gamtos vertybėmis. Beje, čia auga saugomi Grįstakelio ir Buktos ąžuolai.
Ką pamatyti atras ir istorijos mėgėjai. Žuvinto rezervato teritorijoje stūkso žymusis Varnupių piliakalnis, o jo papėdėje – senąją krašto istoriją menanti gyvenvietė. Šalia piliakalnio riogso legendomis apipintas Varnupių akmuo, kurį puošia paslaptingas pasagos formos ženklas. Pasakojama, kad pėdsaką čia kadaise paliko velnias. Senieji krašto gyventojai taip pat kalba, kad netoliese lobį paslėpė sprunkantis Napoleonas.
Žuvinto gamta – griežtai saugoma vertybė, todėl šalia ežero nusidriekusiame gamtiniame take galima lankytis nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Kitais atvejais būtina turėti specialų leidimą.
Pasigrožėkite Žuvinto biosferos rezervato vaizdais: