„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 06 06

Dar kartą apie egzaminus: gailiuosi, kad augu verksnių kartoje

Kreipiuosi ne tik į dvyliktokus, bet ir į vienuoliktokus, dešimtokus ir visus kitus, kurie dar tik laikys egzaminus po metų ar kelių. Birželio 5-ąją dieną įvyko matematikos...
Matematikos valstybinis brandos egzaminas
Matematikos valstybinis brandos egzaminas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kreipiuosi ne tik į dvyliktokus, bet ir į vienuoliktokus, dešimtokus ir visus kitus, kurie dar tik laikys egzaminus po metų ar kelerių.

Birželio 5-ąją dieną įvyko matematikos valstybinis brandos egzaminas. Tai pirmasis egzaminas po kelių kalbos egzaminų. Bet jeigu dar rašydamas lietuvių kalbos rašinį gali kažką prikurti, matematiką jau reikia išmanyti. Matau, jog daugelis dvyliktokų per 12 metų to taip ir nesuvokė. Galvojo, kad ateis į egzaminą ir staiga supras vektorius, trigonometriją ir kitus dalykus. Nepadėjo. Tačiau kaltės dėl egzamino negalima versti nei NEC, nei vykdytojams, nei savo mokytojams. Tvirtai tikiu – egzaminas buvo lengvas. Kodėl? Todėl, kad visuose uždaviniuose buvo galima pritaikyti formules. Visiškai visuose. Tai reiškia, jog nebuvo darbo uždavinių ar labai suktų uždavinių, kurių, jei neturi matematinio talento, nesuprasi ir neišspręsi. Šiemet tereikėjo žinoti formules. Tad abiturientai neturi teisės net pagalvoti apie tai, kad NEC padarė egzaminą sunkų.

Tvirtai tikiu – egzaminas buvo lengvas. Kodėl? Todėl, kad visuose uždaviniuose buvo galima pritaikyti formules. Visiškai visuose.

Kitas aspektas, kurį daug kas pabrėžė – laiko trūkumas. Mano nuomone, matematikos egzamine ir turi mažai laiko duoti. Lietuvių kalbos egzamine rašant vyksta kūryba ir tam reikia laiko – jo daugiau ir yra. O matematikoje kūrybos ne tiek ir daug – vos vienas kitas uždavinys priverčia sustot ir apmąstyt, kaip reikia jį spręsti. Be to, matematika – problemų sprendimo būdas, o po šių egzaminų žmogus yra paleidžiamas į gyvenimą: tai nejaugi jis tikisi, jog ir gyvenime spręsdamas problemas jis gaus daug laiko? Tai tik dar aiškiau parodo abituriento galimybes ir jo silpnybes.

Dabar norėčiau kreiptis į vienuoliktokus ir jaunesnius moksleivius, kurie egzaminus laikys po mūsų. Egzaminai nėra labai sunkūs, tačiau jiems ruoštis reikia. Jeigu manot, kad visą dvyliktą klasę prasėdėsit nieko neveikdami ir per paskutinę dieną išmoksit visas formules bei visus rašytojus – jūs klystat. Tiesa, jūsų pasirinkimas – mokytis ar nesimokyti. Tik noriu įspėti, jog jeigu neįdėsit darbo, tai ir jūs rašysit straipsnius heitindami NEC, vykdytojus ir visą pasaulį, nes jūs gavot ne tokį rašytoją, kurio norėjot. Arba nesuprantat, kas tie vektoriai ir kodėl jie gadina jūsų gyvenimą. Gimęs vafliu tortu netapsi. Tačiau jei mokysitės, tai bent panašūs į tortą būsit. Sėkmės kitoms kartoms!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“