Kiekvienas žmogus turi teisę būti laimingas. Tačiau neretai kalbant apie homoseksualus tai pamirštama. Dažnais atvejais jie sulaukia aplinkinių nepalankumo ar net priešiškumo. Homoseksualus bandoma įtikinti, kad jų orientacija – tai liga, iškrypimas, nepritapimas prie visuomenės.
Lietuvoje ši nuostata ypač įsitvirtinusi. Žmonės nesugeba suvokti, jog mitai, tokie kaip: „homoseksualai – tai pedofilai, kurie tvirkina ir žaloja vaikus“, „tai psichinė liga“, „jie gali būti išgydyti“, „gamtoje to nėra“ yra visiškas melas. Jau XX amžiuje Pasaulio Sveikatos Organizacija pripažino, jog homoseksualumas nėra sutrikimas. Konkreti lytinė orientacija nusistovi ankstyvame asmens vystymosi etape ir negali būti valingai keičiama. Taip pat homoseksualus elgesys būdingas ir kitoms gyvūnų rūšims (pvz., pingvinams, delfinams, šimpanzėms). Vis dar yra nusistovėjusi nuostata, jog homoseksualų asmenį galima pastebėti iškarto, nes jis išsiskiria iš minios savo manieromis, apranga. Tačiau taip nėra, tik kai kurie netradicinės orientacijos žmonės taip elgiasi norėdami save identifikuoti. Homoseksualų įvaizdžiui labai didelę įtaką daro informavimo priemonės.
Mes, lietuviai, visada buvome konservatyvi tauta. Nors krikščionybė ir nėra oficialioji mūsų religija, tačiau visada, kai yra kalbama apie gėjus, paminima, jog visi normalūs krikščionys turi būti prieš šią baisią nuodėmę. Taip, Biblijoje Sodoma ir Gomora buvo sudeginta dėl ištvirkavimų bei pasipūtimo. Tačiau šiuolaikinės visuomenės tuo nebenustebinsi, tai matome rodomuose filmuose, kasdienybėje. Todėl tai nereiškia, kad visus tokius žmones reikia „deginti ant laužo“. Biblijoje taip pat minima vergovė, bet atsižvelgiant į istorinį kontekstą, to nebepriimame pažodžiui, tad kodėl turėtume priimti, kalbėdami apie homoseksualus.
Kiekvienas žmogus nori pasauliui parodyti, jog jis laimingas. Visi norime būti apkabinti ar paimti už rankos, kai mums to reikia. Tačiau netradicinės orientacijos žmonės bijo tai padaryti, dėl nusistovėjusio požiūrio į juos. Turime teisę mylėti ir būti mylimiems, neturime palikti žmonių nuošaly, apsimetant, kad jų nėra.
Vienas pažįstamas yra pasakęs, jog Lietuvai iki homoseksualų pripažinimo dar toli. Teisybė, niekada nebuvome tarp geriausiai pažengusių valstybių, tačiau kiekvienas žmogus gali prie ateities kūrimo prisidėti. Tad kodėl nepradėjus nuo kito žmogaus apsisprendimo gerbimo.
Jei norite prisidėti prie žmonių lygybės, kviečiu apsilankyti puslapyje: http://www.atviri.lt