Šiais beprotiškų technologijų ir neįtikėtinai greito gyvenimo tempo laikais žmonės be visiems suprantamų fiziologinių poreikių: skaniai pavalgyti, gerai išsimiegoti, su antrąja puse meiliai paburkuoti ir kt., turi ypač ambicingą norą – būti sėkmingais. Į šią sąvoką sutelpa savęs atradimas kokioje nors veikloje, idealiai besirutuliojanti karjera, pinigų kiekis, kuris leidžia išpildyti susikurtas svajones, darnūs santykiai su šeima ir artimaisiais, tapimas idealiuoju „aš“ – tokiu, kokiu noriu būti ir kokį noriu, kad matytų aplinkiniai. Kaip tą sėkmę pasiekti? Tai klausimas, į kurį atsakymą jau seniai rado žinoma aktorė Nijolė Narmontaitė, stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas ir pusę pasaulio apiplaukęs Paulius Kovas.
Po 10 000 valandų net meškos pradeda dviračiu važiuoti
Pasak „Tūkstantmečio odisėjos” vieno iš organizatorių Pauliaus Kovo, kiekvienas gali susikurti savo sėkmę, tereikia dirbti. „Sėdint ant sofos sėkmė nenukris. Reikia 10 000 valandų kažką daryti, kad tau galiausiai pasisektų. Po tiek laiko net meškos pradeda dviračiu važiuoti! Nevalia po pirmų nesėkmingų bandymų, pasiduoti”, - sako ne vienerius metus verslo konsultantu dirbantis Paulius Kovas. Jo teigimu, kelias sėkmės link yra svajonė. „Visų pirma, reikia pradėti svajoti. Kai skaitau paskaitas 3-4 klasės mokiniams ir paklausiu jų, ar jie turi svajonę, visi pakelia rankas. Kai paklausiu 7-8 klasės moksleivių – jau tik pusė jų pakelia rankas. Kai šį klausimą užduodu suaugusiems – tik trečdalis prisipažįsta turį svajonių”, - apgailestaudamas kalbėjo Paulius Kovas. Jo patarimas yra grįžti į vaikystę ir prisiminti, ko iš tiesų norite, tuomet nustatyti laiką, per kiek tai pasieksite.
Paklaustas, kaip atpažinti sėkmę lemiančias progas ir jų nepraleisti, Paulius Kovas tik paprastai tarstelėjo: „Svajonė yra kelrodė žvaigždė. Kai gauni pasiūlymą, tu neabejoji. Jei jis nors žingsneliu priartina tave svajonės link, juo pasinaudoji”. Anot, žinomo vadybininko ir lektoriaus, kuris turi 17 metų vadovavimo patirtį, jis visuomet turėjo svajonę apiplaukti aplink pasaulį. Ypač garsiai Lietuvoje ir visame pasaulyje nuskambėjęs projektas „Tūkstantmečio odisėja”, kurio bendraautorius ir vienas iš organizatorių buvo Paulius Kovas įgyvendino tik pusę jo svajonės. Dalyvaudamas net keliuose etapuose vyras jachta „Ambersail” apiplaukė pusę jo. „Mano svajonė tebėra apiplaukti aplink pasaulį. Pusė jo dar liko”, - sakė Paulius Kovas.
Likimas apdovanoja tik kantriausius, kurie neabejoja ir išlaukia savo sėkmės valandos
Žydrūnas Savickas net 6 kartus iš eilės laimėjo stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto varžybose „Arnold‘s Strongest Man“. Jo manymu, kiekvienas žmogus sėkmę suvokia skirtingai, tai priklauso nuo jo tikslų. „Sėkmės receptas - labai norėti įgyvendinti savo tikslus ir svajones. Kartais mes patys dėl išankstinio nusistatymo, jog mums kas nors nepavyks, užkertame kelią tikslo įgyvendinimui. Svajonės išsipildo, žinoma, ne per dieną, reikia atkakliai jų siekti”, - savo sėkmės principais dalijosi daugiau nei dvidešimties pasaulio rekordų savininkas. Paprašytas atskleisti, kaip prisivilioti sėkmę ir pasiekti stulbinamų rezultatų sporte, Žydrūnas Savickas užtikrintai teigia, kad čia galioja tie patys sėkmės dėsniai kaip ir bet kurioje kitoje srityje. „Mano tikslas visuomet buvo būti stipriausiu žmogumi pasaulyje. Po 10 ar 12 metų ši svajonė išsipildė. Daug žmonių turėjo tokią pačią svajonę, atkakliai sportavo, siekė šio titulo, bet vieną akimirką jie gal suabejojo. Likimas apdovanoja tik kantriausius, kurie neabejoja ir išlaukia savo sėkmės valandos”, - apie sėkmingą sportininko karjerą pasakojo stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas.
Kompleksai, padėję prisivilioti sėkmę
Teatro ir kino aktorė Nijolė Narmontaitė sėkme vadina tinkamos profesijos pasirinkimą. „Reikia nebijoti ilgiau paieškoti, kad vėliau galėtum į darbą eiti kaip į šventę ir jis taptų hobiu, o ne katorga”, - teigė Nijolė Narmontaitė pabrėždama, kad savo darbui turi būti atsidavęs ir neskaičiuoti valandų. Aktorė pasakojo, jog viena iš jos sėkmės priežasčių buvo jos kompleksai ir stiprybė juos nugalint. Anot jos, nebuvo kūno vietos, dėl kurios ji nekompleksuotų: kompleksavo ir dėl kalbos, nes atvyko studijuoti aktorystės iš Žemaitijos sostinės Telšių . Moteris prisipažino daug dirbusi pati su savimi, kol galiausiai nebekreipė dėmesio į kompleksus. „Šiais laikais mes gyvename kitų žmonių gyvenimais, per daug galvojame, kad kažkas daugiau pasiekė, kažkam labiau sekasi nei mums, užuot patys ėmę ir darę ką nors, kad situacija pasikeistų. Mano manymu, sėkmė aplanko tuomet, kai surandi būdą gyventi savo, o ne kitų gyvenimus. Kai tai supratau, atrodo, kad atsivėrė pasaulis ir mane džiugina kiekviena akimirka – mano akimirka”, - sakė Nijolė Narmontaitė.
Dainuojanti ir renginius vedanti Nijolė tikina, kad sėkmingam žmogui svarbūs geri santykiai su kitais žmonėmis, dėmesys jiems. Nuolatos keliaudama su programomis po Lietuvą moteris sakė jaučianti elementaraus bendravimo stygių. „Žmonės vieni kitiems pasidarė ypač nepakantūs, retas kuris šalia esančiam gerą žodį ištaria, o tai juk nieko nekainuoja. Susilaikymas ir negatyvaus požiūrio neišsakymas – taip pat nėra blogai, blogų emocijų ir taip kasdien patiriame su kaupu”, - kalbėjo Nijolė Narmontaitė.
Toli dairytis nereikia, sėkmingų žmonių apstu ir Lietuvoje
Žmonėms, ieškantiems įkvėpimo ir motyvacijos, kuriant savo sėkmės formulę, nereikia toli dairytis. Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys žinomi žmonės turi ką papasakoti. Visos jų sėkmės istorijos yra paremtos jų asmenine patirtimi. Pasak „Saviugdos mokyklos” vadovo Donato Briko, paskaičius Lietuvos laikraščių ir didžiųjų portalų antraštės, kurios beveik visos negatyvios, susidaro įspūdis, kad mūsų šalyje tikrai nemažai žmonių gyvena niūromis nuotaikomis. Nors žmonės, kurie nuolatos tobulėja, išlaiko pozityvų nusiteikimą, tačiau vis dažniau girdima nusivylimo gaida. „Mes norime parodyti žmonėms, kad nepaisant to, kokios aplinkybės Lietuvoje, yra daug čia esančių sėkmingų žmonių, kurie sugebėjo nugalėti save ir pasiekti išskirtinės sėkmės versle, kūryboje, sporte ar dirbdami samdomais darbuotojais. Svarbios ne aplinkybės, svarbus - žmogaus charakteris ir jo asmeninės savybės. Atkakliai siekiant užsibrėžto tikslo galima įveikti visas kliūtis ir pasiekti tai, ko iš tikrųjų nori”, - sakė šių metų balandžio 26 d. „Forum Palace” (Vilnius) įvyksiančio motyvacinio vakaro – seminaro „Sėkmė – tavo pasirinkimas” organizatorius.
Paskutinį šio mėnesio penktadienio vakarą 4 lektoriai: Paulius Kovas, Žydrūnas Savickas, Nijolė Narmontaitė ir Algirdas Karalius, kurie yra pasiekę išskirtinės sėkmės savo srityse, pasidalys savo istorijomis. Vienintelė renginio lektorė moteris ketina vizualiai parodyti, kaip įveikė kompleksus, vaidindama ištraukas iš savo sukurto spektaklio. „Mes tikimės, jog renginio dalyviai supras, kad jiems Dievas neatnešė ir nepadavė visko ant lėkštutės ir jie nėra išskirtinių galių turintys herojai. Manome, kad lektorių istorijos įkvėps žmones ryžtingiau elgtis ir tapti sėkmingais savo srityse”, - kalbėjo Donatas Brikas.
Kartą prancūzų rašytojas Marselis Prustas yra pasakęs, jog tikrieji atradimai - ne naujų žemių ieškojimas, o matymas kitomis akimis. Sėkmė ir jos paieškos yra vienas opiausių klausimų, kuris bent kartą gyvenime sušmėžuoja kiekvieno galvoje. Akivaizdu, kad toli jos ieškoti nereikia, užtenka kartais išgirsti autoritetingų žmonių istorijas ir pasisėmus naudingų minčių į savo gyvenimą pažvelgti kitomis akimis.