Buvęs teisininkas (profesija - juristas), iškeitęs Temidės kardą į rašytojo plunksną, buvęs politikas (dirbęs Seimo nario patikėtiniu), spjovęs į politiką dėl meno, buvęs verslininkas (nekilnojamojo turto brokeris), priešpastatęs materializmui dvasingumą, Mantas Areima savo kūrybos apogėjuje perėjo nuo patriotinių ir kalėjimo temų prie paauglystės ištakų, ir ėmėsi lytinio švietimo, išleisdamas naują kūrinį „Fenomenas psichas arba Nupuolęs Angelas. Adolfo jaunystės nuodėmės: nuo čiulpiamųjų gaidelių iki erotomanijos”. Šiandien su autoriumi pašnekėsime apie tai.
Ar seksualumas ir lytiškumas tas pats?
Seksualu tai, kas pažadina lytinę aistrą, o lytiškumas - lytinis potraukis, apvainikuotas meile ir vaisingumu.
Kam reikalingi lytiniai santykiai?
Meilei išreikšti, daugintis… Nors nūdienos lytinio švietimo propaguotojai, pateisinantys kontracepciją, kad jaunimas nevaržomai mėgautųsi seksu, teigia, jog lytiniai santykiai reikalingi kiekvienam suvokti save kaip lytišką būtybę, ir kuo anksčiau… Paauglys - dar neužaugęs vidumi, neatsakingas, bijantis įsipareigoti, o jau skatinamas lytiškai santykiauti, nors dar negeba priimti tvirtų sprendimų, neturi tvirtų moralės pagrindų. O visiškai nusmukus moralei, žlunga net civilizacijos. Paauglių seksas - tiek dvasinė, tiek ekologinė katastrofa.
Gal genamas šios minties ir parašėt knygą „Fenomenas psichas arba Nupuolęs Angelas” ?
Rašydamas šį kūrinį, neketinau moralizuoti, tik norėjau parodyti, kad paaugliai negali mylėti įsipareigojančia meile. Jų „meilė” - tai grobuoniškas geidimas iš savanaudiškų paskatų.
Kūrinys pilnas atvirų sekso scenų, pasakojimas tapomas paaugliams būdingu sarkazmu, net ciniškumu… Nors yra aliuzijų į meilę, jausmus, tačiau galiausiai paaiškėja, kad pagrindinis personažas per seksą išeikvoja savo dvasingumą, moralines vertybes, nes per paleistuvystę paniekina Visatos Kūrėją…
Taigi, esminė žmogaus kūryba ir yra meilė. Paaugliai nori ir gali, tačiau…
Neturi teisės?
Paaugliai turėtų augti skaistume, bent jau iki dvidešimt vienerių metų, nes tik tada pilnai subręsta lytiškai, irgi psichiškai… O iki tol jie visiškai neatsakingi… Beje, merginos pradeda jausti orgazmą tik lytiškai subrendusios, t.y. jau pilnametės. Keturiolikmetės net nenutuokia, kas tai per jausmas, tik dedasi visa patiriančios.
Bet kaip teigia lytinio švietimo propaguotojai, kūnas duotas potyriams suvokti…
Kūnas labai susijęs su siela, ir duotas ne tam, kad jį nustekentume. Kūno pagalba galim išreikšti meilę, bet jei jis naudojamas ištvirkavimui, tai mes paniekiname ne tik kūną, bet ir sielą. Kūnas tarsi pilis, kurioje įkalinta princesė - siela. O princesę saugo drakonas. Taigi, turėtume leisti karžygiui nugalėti drakoną ir išvaduoti iš pilies princesę. Paauglio karžygys nesustiprėjęs, todėl jis negeba valdytis.
Vidinio karžygio - valios, stinga ne tik paaugliams…
Karžygys - vyriškumo bruožas, o jo priesaika - ginti, gerbti ir mylėti. Santuoka - irgi yra priesaika - vieną kartą ir visam gyvenimui. Tačiau daugelio karžygiai negeba savęs valdyti, štai kodėl tiek daug mūsuose skyrybų.
Kaip manote, kodėl?
Todėl, kad dažniausiai tuokiamasi pirminės lytinės aistros stadijoje, arba dėl kitų sumetimų, o turėtų eiti prie altoriaus - tik įvaldę lytiškumą: myliu dėl tavęs, tu - man dovana. Kūnas - tarsi brolis asilas, kurį reikia išmokti sutramdyti.
Kaip manote, ar knyga „Fenomenas psichas arba Nupuolęs Angelas” pasitarnaus paauglių lytiškam švietimui?
Visi gimstame geri ir skaistūs lyg angelai, bet visi paauglystėje nupuolame, nes kiekviename iš mūsų susiformuoja fenomenas psichas. Klausimas ne tame, ar pasitarnaus, klausimas: kodėl tiek mažai apie tai kalbame?!