2013 09 24

Nerija Račkaitytė. Patekti į valstybės tarnybą – misija neįmanoma

Valstybės tarnautoju yra vadinamas fizinis asmuo, dirbantis valstybės ar savivaldybių institucijoje ar įstaigoje ir atliekantis viešojo administravimo veiklą. Paskutinius keletą...
Valstybės tarnautoju yra vadinamas fizinis asmuo, dirbantis valstybės ar savivaldybių institucijoje ar įstaigoje ir atliekantis viešojo administravimo veiklą. Paskutinius keletą metų viešai skelbiama, jog Lietuvos teisėsaugoje dirba nekompetetingi „specialistai“, neturintys tam tikro išsilavinimo. Ir kas gi vis dėlto kaltas? Ar per mažai specialistų paruošia mūsų universitetai ir kitos aukštosios mokyklos?
 
Šiam klausimui išsiaiškinti buvo atliktas tyrimas-eksperimentas: mano artimas žmogus, turintis socialinio darbo bakalauro ir vaikų teisių apsaugos magistro laipsnius, išdrįso pabandyti išsiaiškinti, ar galėtų užimti socialinės reabilitacijos specialisto pareigas nusikaltusių nepilnamečių izoliatoriuje, t.y. pataisos namuose. Prieš tai, teko praeiti CMEK (Centrinės medicininės ekspertizės komisiją). 
 
– Netinkamas! Prašome pasirašyti, – pranešė CMEK psichiatrė kartu su šios komisijos pirmininku S. Ratiuku, peržiūrėję ligos istoriją, kurioje buvo įrašyta – „depresija“. 
 
Depresija eksperimento dalyvė sirgo prieš keletą metų dėl sunkios vyro ligos, po kurios vyras tapo neveiksniu.  Tokia priežastis jiems (CMEK)  nepasirodė svari susirgti depresija, juk valdininkai turi būti „gyvuliai“, kaip kad įrodė paskutiniai įvykiai, kuomet mergina susisiekusi su BPC (Bendrosios pagalbos centru) ir policijos pareigūnais bandė prisišaukti pagalbos, bet kurios vis dėlto nesulaukė – dėl neaišku kieno kaltės. Ar dėl „sveikųjų“ policijos pareigūnų ar dėl BPC nekvalifikuotumo ir kompetencijos trūkumo?
 
Kas atsakys į šį klausimą? Pabandykit paklausti Centrinės medicininės ekspertizės komisijos. Juk nesvarbu, kokios kvalifikacijos žmogus, ir tuo labiau nesvarbios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų išvados „dirbti gali“, nes pagal CMEK psichiatrės – jie ne gydytojai.
 
Šiose VRM struktūrose gali dirbti mokytojai, muzikantai, statybininkai: svarbu „tobulos“ sveikatos. Na, o „tobula“ sveikata – tai ne ūmių ligų, operacijų, kaulų lūžių, galvos ar stuburo traumų nebuvimas, bet dantų apnašų, saborėjinio dermatito, kitaip tariant, pleiskanų nebuvimas. Galite paskaityti šiame Rūtos Grinevičiūtės (Janutienės) straipsnyje.
 
Pagal 2011 metų statistiką, iš 100 besikreipusių į CMEK, 18 žmonių buvo patvirtinti. Vadinasi, visi kiti pripažinti „ligoniai“? Eksperimento dalyvė pripažįsta, jog kriterijai numatyti sąvade yra labai griežti.
 
– Galbūt šie kriterijai kai kuriems pareigūnams, tokiems kaip „Aras“ ar spec. tarnybos yra privalomi, tačiau nemanau, jog socialinis darbuotojas, dirbantis šiose struktūrose, privalėtų atitikti šiuos kriterijus, – savo nuomonę dėstė eksperimentatorė, – tiek policijos pareigūnams, tiek socialiniams darbuotojams taikomi vienodi kriterijai.
 
Taigi, aukštųjų mokyklų absolventai, svajojate apie valstybės tarnybą? Gydykitės anonimiškai arba turėkite „kišenpinigių“. Prieš vėją nepapūsit ir panašu, kad korupcija Lietuvos biurokratijoje nemirs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis