Ką mes žinome apie profesines mokyklas? Tikriausiai dauguma turi susidarę nuomonę, kad joje nieko naudingo negauname ir ten mokosi tik tie, kurie nesugeba įstoti į aukštąsias mokymo įstaigas. Dažniausiai mums trūksta informacijos apie pačią profesinio ugdymo programą, dėl to turime susidarę išankstinę nuomonę.
Esu baigusi profesinę mokyklą. Tiesa, iš pradžių net nenorejau ten mokytis, nes galvojau, kad tai „ne lygis". Ir tikriausiai daug kas taip galvoja. Taip, dauguma ten besimokančių, tikrai ten tik dėl to,kad tėvai pasakė, jog jie turi kažkur mokytis. Aš pati ten mokiausi iš pradžių tik todėl,kad man liepė. Pasirinkau kompiuterinės įrangos derintojo specialybę. Ir tikrai nesigailiu. Mokymo programa puikiai atitiko mano poreikius. Baigiau puikiai ir dabar tęsiu tos pačios specialybės mokslus.
Dėl ko nesirenkame profesinių mokyklų? Darbdavių skelbimai. Reikalavimas: aukštasis išsilavinimas. Taip, tai svari priežastis rinktis universitetus iškart po mokyklos. Bet nuėjus į pokalbį dėl darbo dažniausiai net nepaklausia, o ką gi tu tame universitete studijavai ar studijuoji. Žinoma yra išimčių, kai reikalingos tavo žinios būtent toje srityje, ką esi baigęs.
Po profesinės mokyklos be jokių problemų įsidarbinau labai gerose firmose. Darbo skelbimuose irgi buvo nurodyta, kad reikalingas aukštasis išsilavinimas. Aš jo neturėjau, bet tai nesutrukdė. Tiesiog reikia mokėti pateikti savo žinias, o ne popierėlį.
Mano nuomone, mūsų mokymosi sistema turėtų būti kiek kitokia. Mokomės iki 10kl, pagringinėje mokykloje, po to einam į profesinę, kad išbandytume savo jėgas ir galiausiai po to jau stojam į aukštąsias. Juk nemažai įstojusių studijuoti vienos ar kitos specialybės persigalvoja, pamato,kad ne to nori mokytis. Ir vėl perstoja arba iš viso eina į profesines mokyklas.
Atlieku nedidelę apklausą susijusią su tema. Būsiu labai dėkinga, jei atsakysite į tuos kelis klausimus, pateiktus apklausoje šiuo adresu.