Šiandien, kai parduotuvėse kainos neretai šoka pasiutpolkę, vis daugiau žmonių linkę ieškoti alternatyvių būdų, kaip apsipirkti išleidžiant kuo mažiau pinigų.
Dėl šios priežasties iš lūpų į lūpas, taip pat elektroniniais laiškais keliauja telefonai, interneto svetainių adresai, kitokie naudingi kontaktai, kur galima įsigyti pigesnių rūbų, buitinės chemijos ar higienos reikmenų, žaislų, kitokių prekių. Daug kas apsiperka įvairiausių diskusijų forumuose, kur, net ir sumokėję tarpininkams, prekes iš užsienio gauna pigiau.
Trečdaliu, perpus ar dar pigiau
Kaunietė pedagogė Loreta, auginanti tris mažamečius vaikus, pastaruoju metu visas prekes, išskyrus maisto produktus, perka tik internetinėse parduotuvėse, taip pat iš diskusijų forumuose „atrastų" draugių ir pažįstamų, iš dideles nuolaidas siūlančių specializuotų portalų.
„Moteriškais ir vaikiškais rūbais apsirūpinu iš vienos moters, kurios vyras daug keliauja ir drabužių žmonai priperka užsienyje. Sutaupau maždaug trečdalį, o kartais net ir daugiau pasirinktų prekių vertės. Dviratuką sūnui pirkau iš kaimynės, nes jos vaikas jį jau išaugo. Kas, kad daiktas dėvėtas, vis dar puikiai važiuoja. Žinau „tašką", kuriame dvigubai pigiau galima įsigyti ir buitinės chemijos: skalbimo miltelių, ploviklių, blizgiklių, minkštiklių", - savo apsipirkimo ypatumų privalumus vardija kaunietė ir patikina, kad šių pirkimo įpročių keisti nė neketina, nes kol kas nė vienos tokiu būdu įsigytos prekės kokybe nusivilti neteko.
Prekės būna supakuotos, jų galiojimo laikas nepasibaigęs, kokybė - puiki. Loreta tvirtina, kad internete neieškanti tik maisto produktų. „Pieno ir duonos „į priekį" labai neprisipirksi. Noriu būti tikra, kad prekė sertifikuota, legali, kokybiška. Kadangi esu iš tų žmonių, kuriems aktuali prekės kaina, nepatingiu paieškoti, kuriame prekybos centre man reikalingi maisto produktai tuo metu yra pigiausi", - pasakoja moteris.