Specialistai suskaičiavo, kad 99 tonos tokių metalų yra 2007 metais pagamintoje įrangoje, dabar naudojamoje JAV, Japonijoje ir Kinijoje.
Retaisiais metalais yra vadinama septyniolikos metalų grupė, kurią sudaro tokios unikalios medžiagos kaip ceris, lantanas, europis, gadolinis, samaris, neodimis ar erbis.
Jos pritaikomos baterijų, elektros variklių, kompiuterių, CRT monitorių, lazerių, brangių žiūronų, foto ir video kamerų objektyvų gamyboje, branduoliniuose reaktoriuose ir kitoje brangioje įrangoje.
Tačiau dauguma šių retųjų metalų yra išgaunami vienoje šalyje – Kinijoje, todėl pasaulis yra visiškai priklausomas nuo jų importo iš vienos šalies.
Mokslininkai pasiūlė paieškoti „nematomų“ žemės lobių ir suskaičiavo, kad perdirbus dabar naudojamus metalus, jų „atsargos“ minėtose trijose šalyse prilygtų kiekiui, išgaunamam šachtose visame pasaulyje per 10 metų.
„Perdirbti ir panaudoti iš naujo“ (angl. recycle and reuse) – vienintelis racionalus būdas ateityje turėti reikiamą kiekį retųjų metalų, nekenkiant gamtai, tvirtina publikacijos „Environment Science & Technology“ autoriai.