Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Lost Ark“ – ar verta gaišti savo laiką?

Dar 2018 Pietų Korėjoje sukurtas „Lost Ark“ įsiveržė į Vakarus su trenksmu. Atrodo, kad jį žaidžia visi, o eilės serveriuose piko metu siekia ir 15 – 20 tūkstančių žaidėjų. Vieną gražų vakarą, sąžiningai sulaukęs savo eilės, šį žaidimą išbandžiau ir aš.
lost-ark-party-2
lost-ark-party-2

Galime pradėti nuo to, kas gi yra tas „Lost Ark“. Šis žaidimas žanrų prasme apibūdinams kaip „MMORPG“ (angliškai – „massively multiplayer rople play online game“), kas reiškia, jog tai yra paprastas, visiems suprantamas „RPG“, kurį galima žaisti internetu su kitais žmonėmis.

Vos įsijungus „Lost Ark“, supranti, jog žaidimas tikrai nebando bėgti nuo „MMORPG“ žanro klišių – greičiau jas apkabina plačiai išskėtęs rankas. Ant ekrano matome spindinčiais šarvais apsirengusį herojų, plaukiantį laivu, o fone groja rami, svajinga muzika.

Prisijungus prie serverio iškart puoliau prie savo veikėjo kūrimo – man tai vienas smagiausių elementų tokio tipo žaidimuose, o sugalvoti gerą vardą savo herojui gali užtrukti. Pasižiūrėjus į visą animaciją, man pirmas į galvą atėję žaidimai yra „Tera“ bei senas geras „Lineage 2“ – herojai vyrai su dvimetriniais kardais ir neįsivaizduojamo dydžio šarvais ir, žinoma, žanro klasika – pusplikės arba bent jau su vietos fantazijai nepaliekančiomis iškirptėmis moterys herojės.

Išties galima pasigilinti į kiekvieną klasę, pažiūrėti, kaip atrodo veikėjo atakos, jų animacijos. Aš pasirinkau kario („Warrior“) klasę, o vėliau ir „Paladin“ subklasę. Ir taip, viskas žvilga, spindi pagal geriausias Azijos „MMORPG“ tradicijas.

Susikūrus veikėją jums trumpai ir labai šabloniškai pristatoma priešistorė, kurios, turiu prisipažinti, visai neturėjau noro klausytis. Atrodė, kad tai vėl tie patys „Lineage 2“ žygiai, kur tiesiog viską praleidi ir keliauji žudyti monstrų. Pats žaidimas savo mechanika lyginamas su „Diablo 2“ ir negaliu su tuo nesutikti. Valdomo mechanika tikrai nėra sudėtinga, ypatingos atakos („skills“) naudojamos išties dažnai, tai ekrane viskas švyti ir sproginėja. Pačiame mygtukų bei valdymo panelių ar lentelių išdėstyme jokių inovacijų ar naujienų aš taip pat nepamačiau.

Deja, pats žaidimas man jau pirmos minutės pasirodė tiesiog tų pačių minėtų „Tera“ bei „Lineage2“ klonas. Žaidimas manyje nesužadino jokio susižavėjimo ir atrodė beprotiškai nuobodus. Suprantu, kad daugelį toks žaidimas užkabins, nes smagiai įtrauks į stebuklingą pasaulį, tačiau man pačiam tokių paviršutiniškų istorijų jau užtenka, o ir savo laiką per daug branginu, kad šį žaidimą tęsčiau. Manau, kad vienintelis dalykas, kas mane galėtų priversti grįžti į „Lost Ark“ pasaulį yra galimybė su draugais susikurti „party“ ir keliauti pakariauti su kitais žaidėjais ar kokiu bosu.

Taigi, mano išvada paprasta – jei jums patiko „Diablo 2“, „Lineage 2“ ir „Tera“, tai šis žaidimas jums. Geriausia „Lost Ark“ dalis yra ta, kad pats žaidimas ir nesistengia būti kitokiu, nei yra iš tiesų ir suteikia paprastą, bet malonią pramogą. Aš pats šį žaidimą žaidžiau su nešiojamu „OMEN 15“ kompiuteriu, tad jo pajėgumų „Lost Ark“ užteko su kaupu, o 300HZ monitorius buvo daugiau, nei tokiam žaidimui reikia. „OMEN“ prekes galite rasti Esporto namų partnerio „Topo centras“ elektroninėje parduotuvėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos