Po to, kai 2009-iais „General Motors“ sulaukė JAV subsidijų, kad nebankrutuotų, ji laikoma valstybės įmone. O tai nėra itin geras įvaizdis, ypač prieš žmones, kuriems nepatinka dabartinė valdžia. Juk suteikta paskola buvo mokama iš mokesčių mokėtojų pinigų. Norėdami likti politikos nuošalėje, „General Motors“ pareiškė, kad nenori, jog gamyklose lankytųsi nors vienas kandidatas į būsimus JAV prezidentus. Skelbiama, kad šis prašymas galioja iki bus paskelbtas rinkimų nugalėtojas.
Tam, kad nebankrutuotų, „General Motors“ gavo valstybės paskolą ir iki šiol yra sumokėję daugiau nei 64 mlrd. litų skolos. Tačiau jei JAV vyriausybė nuspręstų parduoti turimus 32 procentus įmonės akcijų, patirtų 43,5 mlrd. litų nuostolį, nes nuo 2010-ųjų „General Motors“ akcijos nuvertėjo 35,8 procento.
Apie užvertas gamyklų duris politikams paskelbė ir „Chrysler“. Jie politikų nenori matyti iki lapkričio 4 dienos. „Chrysler“ taip pat gavo paskolą iš JAV vyriausybės, tačiau kitaip nei „General Motors“, sumokėjo viską iki paskutinio cento. Nepaisant to, jie vis tiek nenori sulaukti neigiamo visuomenės dėmesio.