2011 03 03

Negendančios ličio jonų baterijos automobiliuose – jau netolima ateitis

Kad ir kaip gražiai skambėtų hibridinio ar netgi visiškai elektrinio automobilio pavadinimai, jie yra tiesiogiai priklausomi nuo elektrą talpinančių baterijų, kurios, bėgant laikui, geba sukaupti vis mažiau energijos.
Negendančios ličio jonų baterijos automobiliuose – jau netolima ateitis
Negendančios ličio jonų baterijos automobiliuose – jau netolima ateitis

Tai egzistuoja toli gražu ne tik automobilių pramonėje – nešiojamieji kompiuteriai, mobilieji telefonai bei daug kitų įrenginių energija yra maitinami iš ličio jonų baterijų.

Ilinojaus (JAV) universiteto mokslininkai paskelbė aptikę galimybę „sužmoginti“ baterijas – t.y. padaryti, kad jos savaime pasigydytų besidėvinčias vietas. Visai kaip ląstelės žmogaus odoje.

„Egzistuoja labai daug ličio jonų baterijų degradacijos būdų“, – teigia Scottas White, Ilinojaus universiteto inžinierius, – „neleisdami baterijoms gesti dėl senėjimo, mes tuo pačiu sukurtume kur kas didesnį elektros kiekį gebančius išlaikyti elementus“.

S.White teigia, kad dauguma dabartinių baterijų laikui bėgant stipriai degraduoja – pavyzdžiui, naujo kompiuterio elementas be įkrovimo „atlaiko“ 3 valandas, o jau po poros metų intensyvaus naudojimo jis tebus efektyvus dvigubai trumpesnį laiką. Tas pats galioja ir automobilių baterijoms – jeigu naujas pilnai įkrautas elektromobilis gali nuvažiuoti 300 km, tikėtina, jog po kelerių metų jis galės nuriedėti tik 200 km.

Kol kas Ilinojaus universiteto mokslininkai neteikia daug informacijos apie savo bandymus, tačiau jau dabar užtikrintai teigia, kad šis patobulinimas pakeis požiūrį į elektromobilius. Negalima nesutikti – juk dabar hibridiniams ir elektriniams automobiliams rekomenduojama kas 8-12 metų pakeisti penkiaženklę sumą kainuojančias baterijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos